Ana Sayfa Gündem Dogan’ın “Karadayı bir keşiftir” sözlerinden sonra, HÖH’ten kimse ona karşı piste çıkma...

Dogan’ın “Karadayı bir keşiftir” sözlerinden sonra, HÖH’ten kimse ona karşı piste çıkma cesareti gösteremiyor!

330
Paylaş

HÖH’ün başkan adaylığına, Mustafa Karadayı’nın karşısına başka bir ismin aday gösterilmesi neredeyse mümkün değil. Bunun nedeni ise Karadayı’nın daha Yılbaşında HÖH Onursal Başkanı Ahmed Doğan’ın desteğini almış olmasıdır.
Bu bilgileri veren ve ülkede okur sayısı ile 2. sırada olan 24 Çasa gazetesi daha şunları yazıyor: “Bu, Sofya’nın Boyana mahallesinde bulunan ve Saray olarak adlandırılan mekanda tüm parti liderlerinin ve milletvekillerinin katıldığı bir toplantıda oldu. Önlerindeki konuşmasında Dogan, Mustafa Karadayı’nın bir dönem daha görevde kalması gerektiğini vurgulamıştır”.
24rodopi.com’un ise daha geçen yılın sonlarında verdiği habere göre de, Dogan Saray’daki yeni yıl kutlama partisinde Karadayı’nın bir keşif, bir fenomen olduğunu belirtmiştir. Onursal Başkanı, “Onu korumalı ve geliştirmeliyiz” diye belirtmiştir.
“Demokrasi koşullarında herkes HÖH’ün başkanı olmaya çalışabilir, ancak Mustafa Karadayı’nın yerini alma girişimi, ay’ı fethetmek için bisikletle ulaşmaya çalışmak gibidir.” Bu sözlerle Ahmed Dogan, parti entrikalarını ve Karadayı’nın yerini almak isteyen adayların önüne geçmiştir.
Karadayı’nın 26 Nisan’da tekrar seçilmesi ve partiyi 2023’e kadar yönetmesi bekleniliyor.
Olaybg.com