Ana Sayfa Gündem Doğu Rodapların tüm yerleşim merkezlerindeki sokak köpekleri Sedlovina köyü yakınlarındaki köpek barınma...

Doğu Rodapların tüm yerleşim merkezlerindeki sokak köpekleri Sedlovina köyü yakınlarındaki köpek barınma merkezine yerleştirilecek

984
Paylaş

Hayvan severlerin önünde Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Sedlovina köyü yakınlarında inşa edilen yeni köpek barınma merkezi, ildeki yedi ilçenin hizmetine gireceğini belirtti.
Belediye Başkanı hayvan severleri, Bulgaristan’da en modern köpek barınma merkezlerinden biri inşa edileceği 21 dekarlık araziyi görmeleri için bizzat götürdü.
Belediye başkanı hayvan severlere, belediyenin arazinin sahipliğini elde etmek için savunma ve tarım bakanlıkları ile yürütülen işlemlerin dosyasını gösterdi.
Gündoğdu bölgesinde bulunan arazi 21,330 dekarlıktır ve tarım için uygun olmayan, iadesi mümkün olmayan, bina ve tesisler bulunmayan bir arazidir.
Uzmanların buradaki denetimleri esnasında, mülkün erişim, su kaynağına yakınlık, elektrik kaynağı açısından iyi karakteristiklere sahip olduğunu ve bir köpek barınağı oluşturmak için uygun olduğunu tespit ettiler.

olaybg.com