Ana Sayfa Siyaset DOST’ta toplu istifa, Mestan diktatörlükle suçlanıyor!

DOST’ta toplu istifa, Mestan diktatörlükle suçlanıyor!

934
Paylaş

DOST partisinin üst düzeyinden 30 kişi toplu istifasını sundu.

26 Aralık tarihli Lutvi Mestan’ın Partisi Yönetim Kurulu’na yapılan açıklamada, “Başkan yardımcıları, il ve ilçe başkanları ve koordinatörleri, meclis üye ve muhtarlar, DOST Partisi Yönetim Kurulu üyeleri ve sempatizanlar olarak Partide işgal ettiğimiz tüm pozisyon ve üyeliği sonlandırarak Parti lideri,  yapıları, üyeleri ve tüm Bulgaristan halkı önünde istifa etme kararımızı ilan ediyoruz” diye belirtiliyor. İstifa dilekçesi, aralarında Hüseyin Hafızov, Şabanali Ahmed, Aydoğan Ali ve Raşit Raşit’in isimleri de bulunan 30 kişi tarafından imzalanmıştır.

İstifanın başlıca sebebi olarak, „parti başkanının izlediği otoriter politika, tek kişilik çözümler getirme alışkanlığı ve kişisel çıkarları yürütmek ve onlara hizmet etmek için parti üyelerini bölme girişimleri“ konusundaki anlaşmazlıklar belirtiliyor.

Beyannamede daha, “Özgürlük, demokrasi ve eşitlik yönündeki çabalara içten ikna olmuş tüm DOST insanlarına teşekkür ediyoruz ve yaşanan zorluklar, misillemeler, hayal kırıklıkları ve yok olan umutlardan dolayı özür diliyoruz. Özgürlük, demokrasi ve sosyal refah elde etmenin yolu uzun ve zordur, ancak adil ve layık bir Bulgaristan için her dürüst insanın kutsal görevidir” diye belirtiliyor.

Olaybg.com