Ana Sayfa TOP Eğer kornalar susarsa, taşlar haykırmaya başlayacak. Bu ise gerçek Vatandaş Sorumluluğundan kaynaklanacak!

Eğer kornalar susarsa, taşlar haykırmaya başlayacak. Bu ise gerçek Vatandaş Sorumluluğundan kaynaklanacak!

687
Paylaş

Bulgaristan’da halk getirilen yeni vergiler ve akaryakıt fiyatlarına yapılan zamları protesto için sokağa çıktı. Sofya’da başlayıp ülke geneline yayılan protestolarda, Bulgar vatandaşlar araçlarıyla sınır kapılarına giden yollarda uzun kuyruklar oluşturarak geçişleri kapatırken, protestoların hükümetin istifasına kadar devam edeceği belirtildi.
Kırcali de bir protestonun siyasi bir sebebi olmaksızın düzenlenebileceğini gösterdi.
Kırcali, birkaç yıl önce yüksek elektrik fiyatları yüzünden binlerce vatandaşı merkezinde bir araya getirmeyi başarmıştı. Kırcali hoşgörü ve sabır zincirini bir kez daha kırdı. Şehrimiz başkentte yapılan siyasete direniş gösterdi. Düzinelerce sürücü, Pazar günü sessizliğini ve sakin şehir sokaklarını korna sesiyle bozdu. Korna sesleri öfkelerini yansıtırken ülke genelindeki hoşnutsuzlukla birleşti. Yüksek akaryakıt fiyatları ve yoldaki kurbanlar için bir kuruş dahi ödemek istemeyen milyoner sigortacılar. Durum daha da korkunç. Bir kısmı daha ilk kazıda çalınan yollar için sağlanan milyonlarca lev.

Kötü inşaat ve kaçınılmaz kurbanlar. Yasa ile örtbas edilmiş şantaj ve sonrasınada ödenen tazminatlar. Son olarak, kendini özlümsüz zanneden bir zihniyet. Devletin her düzeyini kapsayan, yolsuzluk tarafından dikte edilen çok karmaşık bir yaşam. Bir süre sonra bu tarz yaşam kornaları doğuruyor. Siyasi gruplaşmaların devletinde hayatta kalmayı başaranların öfkesinden kaynaklanan çığlığın ilk adımı. Eğer kornalar susarsa, taşlar haykırmaya başlayacak. Bu ise gerçek Vatandaş Sorumluluğundan kaynaklanacak!

Olaybg.com