Ana Sayfa Siyaset Eğer seçimler bugün olsaydı, Kırcali`de: 3 HÖH, 1 GERB, 1 BSP

Eğer seçimler bugün olsaydı, Kırcali`de: 3 HÖH, 1 GERB, 1 BSP

815
Paylaş
DCIM100MEDIADJI_0028.JPG

Eğer seçimler bugün olsaydı Millet Meclisinde % 24.5 ile GERB, % 20.5 ile BSP, % 6.1 ile HÖH ve % 5.5 ile Birleşmiş Vatansaverler yer alacaktı. Bu sonuçları, 12-18 Nisan tarihleri arasında Exacta Araştırma Grubu tarafından yapılan ulusal araştırmadan elde edilen verileri göstermektedir.
Kırcali 9. çok adaylı bölge için 5 vekil adayı dağılımı muhtemelen “3 HÖH, 1 GERB, 1 BSP” veya “4 HÖH ve 1 GERB” olacaktır. Daha seçim gecesi Kırcali bölgesinde HÖH’ün 3 millet vekili, GERB’in ise 1 millet vekili olacağı belli olacak. Beşinci vekilin belirlenmesi için bölgelere göre kalan oyların yeniden dağıtılması beklenilecek ve ancak bunun sonrasında BSP’nin Kırcali’de millet vekili olup olmayacağı belirlenecek.
Son yılda yeni bir partiye oy verme isteğinin % 3 arttığı, dolayısıyla bu seçmenlerin oranı % 33’e yükseldiği ortaya çıkıyor. Yeni partiye oy vermek isteyenler arasında, 18 ila 40 yaşları arası küçük kasaba ve köy sakinleri daha çok bulunuyor. Bulgaristan vatandaşlarının yüzde 56’sına göre ülkemiz için erken parlamento seçimleri gerekli değildir. Yüzde 27’si erken seçim istiyor. BSP seçmenlerinin yüzde 53’ü erken seçim istiyor. Erken seçim isteyenlerin yaklaşık yarısı yeni bir parti için oy verebileceklerini söylüyor.

olaybg.com