Ana Sayfa Spor Eşsiz şampiyon! Bodrum katında sadece iki aylık bir eğitim gören Ayça, Stanka...

Eşsiz şampiyon! Bodrum katında sadece iki aylık bir eğitim gören Ayça, Stanka Zlateva okulundan Bulgaristan’ın iki kez şampiyonu olan rakibini mağlup etti (video)

1176
Paylaş

Gorna Oryahovitsa’da düzenlenen Devlet Kızlar Güreş Şampiyonası’nda Kırcalili bir kızın olağanüstü performansı! Opılçentsili 15 yaşındaki Ayça Sunay Halibryam, bir günde beş karşılaşmayı tuş ile kazanarak 70 kiloya kadarki ketegoride iki kez Bulgaristan şampiyonu olan ve Sliven’de olimpiyat şampiyonu Stanka Zlateva’nın  güreş okulunda eğitim gören Botev – 93 (Vratsa) spor kulübübü güreşçisi olan Deya Mihova’yı zirveden indirmeyi başardı.

Ayça’nın bu başarısını daha da eşsiz kılan, sadece iki aydır güreş eğitimi görüyor olmasıdır. Bulgaristan’ın şimdiye kadarki bir numarası ise bu dalda beş yıldır eğitim görüyor.

178 yarışmacının 10 kategoride yer aldığı devlet şampiyonası Gorna Oryahovitsa’da gerçekleşti.
Geçen yıl bronz madalya kazanan diğer Kırcalili güreşçi Songül Mehmed, bu yıl sadece küçük finallere kadar ulaşabildi.

24rodopi.com önünde antrenörleri Atalay Sunay şunları paylaştı: “Her iki kızımız da çok çalışkan ve gelecek vaat ediyor. Doğu Rodoplar için geleneksel bir spor olan serbest güreşte daha fazla madalya kazanabilmek için belediyeden, iş dünyasından ve halktan biraz yardıma ihtiyacımız var. Ayça Kırcali’de ilk altın madalya kazanan kız sporcudur. İnsanlar Opılçensko muhtarlığı bodrum katında antreman yapıp madalya kazandığımıza inanamıyor.”

Olaybg.com