Ana Sayfa Gündem Fas Büyükelçisi: Kırcali, diğer belediyeler için bir okul olabilir! (fotoğraflar)

Fas Büyükelçisi: Kırcali, diğer belediyeler için bir okul olabilir! (fotoğraflar)

367
Paylaş

Fas Büyükelçisi Zakiya El Midaui dün Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis ile görüştü.
Kırcali Belediyesi basın merkezinden, görüşmede Belediye Başkanı Yardımcısı Tuncay Şükrü, Veselina Tihomirova ve Katya Mitovska’nın da yer aldığı bildirildi.
Belediye Başkanı Azis, konuğuna bölgenin ekonomik gelişimi, son yıllarda yapılan büyük yatırımlar, Atıksu Arıtma Tesisi, Su Aynası, Üreticiler Pazarı, şehir merkezinde yeni park gibi projeleri anlattı.
Görüşmede, Avrupa’da yaşayan Kırcali sakinlerini kolaylaştıracak Kırcali Belediyesi ile Brüksel’in Saint-Josse-ten-Noode belediyesi arasında elektronik yollarla idari hizmetlerin sağlanması için imzalanan anlaşma da ele alındı.
Büyükelçi, başarılı lise son sınıf öğrencilerine verilen Kırcali bursundan çok etkilendi. Şimdiye kadar, bir yıl boyunca asgari bir aylık maaş tutarındaki burs 32 öğrenciye verilmiştir.
Büyükelçi Zakiya El Midaui, “Sizler bu tür girişimlerle Bulgaristan’daki diğer belediyelere örnek ve okul olabilirsiniz. Bunları ancak ülkesini, ilçesini, halkını seven insanlar yapabilir” diye belirtti. Hasan Azis ve Büyükelçi, Kırcali’de önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek olan ortak girişimleri de görüştüler.

cof

Olaybg.com