Ana Sayfa Gündem Gelecek yıl 128.000 kimlik belgesinin değişmesi gerekiyor

Gelecek yıl 128.000 kimlik belgesinin değişmesi gerekiyor

796
Paylaş

Tavsiye: Zamanında başvurun, Aralık ayından Mart ayına kadar en tenha!

Kırcali Emniyet Müdürlüğünün verdiği bilgiye göre, bu yılın başından 26 Kasım’a kadar ildeki pasaport birimlerinde 25.000 kimlik kartı ve 45.000 pasaport düzenlendi.
Kırcali Emniyet Müdürlüğünün Bulgar Kimlik Belgeleri sektörü için gelecek yılın oldukça yoğun olacağı tahmin ediliyor. Son kullanma tarihinin geçecek olması nedeniyle 43.000 kimlik kartının değiştirilmesi gerekiyor, 4000 kimlik kartının kullanım süresi ise artık dolmuş durumda. Pasaportlardaki istatistikler ise, gelecek yıl 61.000 pasaportun süresi dolacağı, 20.000’inin artık süresinin dolduğu yönündedir.
Belge yenileme konusunda yoğunluğu göz önünde tutarak Kırcali Emniyet Müdürlüğü yönetiminden, sürekli olarak Kırcali ilinde ikamet eden vatandaşlaradan bu belgelerini, Aralık 2019 ile Mart 2020 tarihleri gibi daha tenha aylarda değiştirmek için başvurmaları önemle rica olunur. Bu şekilde, bölge sakinleri zaman kazanacak ve 2020 ilkbahar ve yaz aylarında beklenilen Pasaport Şubesi önünde kuyruklarının oluşması engellenmiş olacaktır. Bulgaristan Kimlik Belgeleri sektörü, son kullanma tarihinden önce bile belgelerin değiştirilmesinde herhangi bir kısıtlama olmadığını açıklamaktadır. Yurtdışı pasaportu sahipleri, son kullanma tarihinden en geç 3 ay içinde onları pasaport idarelerine iade etmelidir. Bu iadenin gerçekleşmediği takdirde Bulgaristan Kişisel Belgeler Yasası uyarınca para cezaları uygulanmaktadır.
Olyabg.com