Ana Sayfa Siyaset GERB yedi belediye savaşına katılmak için kaydını yaptırdı

GERB yedi belediye savaşına katılmak için kaydını yaptırdı

169
Paylaş

Partinin Basın Merkezinden, GERB’in Kırcali’de 27 Ekim’de yapılacak yerel seçimlere kayıt yaptıran ilk siyasi güç olduğu bildirildi. Çarşamba günü saat 10’da, partinin İlçe Başkanı Lidiya Asenova ve sekreteri Naim Naim Belediye Seçim Komisyonuna belgeleri sundu. GERB, Kırcali belediye başkanı, muhtar ve belediye meclis üyesi seçimlerine katılacak.
Lidiya Asenova, “Hedefimiz, HÖH’e alternatif tek siyasi güç olarak konumumuzu pekiştirmek ve Hareketin hegemonyasını kırabilmektir. Seçim kampanyasının uygun şekilde yürütülmesini ve halkın oy vermek ve statükoya direnmek için seçim sandıklarına gitmesini umuyoruz. Hedefimiz belediye başkanlığını ve daha fazla belediye meclisi üyeliği almak. Kırcali için oylama çok önemli, çünkü şehrin yeni bir ev sahibine ve yeni bir kalkınma yönüne ihtiyacı var” diye belirtti.
Aynı anda, yani saat 10’da, bölgedeki diğer altı ilçede GERB başkanları, ilgili belgeleri Belediye Seçim Komisyonuna sundu. GERB’in ilçe kollarından verilen bilgilere göre, parti her yerde belediye başkanı, muhtar ve belediye meclisi üyeliğine tam liste ile seçime katılacak.
Olaybg.com