Ana Sayfa TOP Gerginlik arttı! Veliler yolu kapattı, belediye başkanları ve milletvekilleri protestolarını destekledi (fotoğraflar,...

Gerginlik arttı! Veliler yolu kapattı, belediye başkanları ve milletvekilleri protestolarını destekledi (fotoğraflar, video)

2143
Paylaş

Kirkovo ve Krumovgrad ilçelerini birbirine bağlayan yolu 200’den fazla kişi kapattı ve bir ültimatom konuldu: Karayolları Altyapı Ajansı ve Valilik temsilcileri gelmezse, abluka kaldırılmayacak. 24rodopi.com muhabiri, saat 11.00 civarında başlayan protestonun gerçekleştiği Paşintsi köyü girişinden bunları bildirdi.

24rodopi.com’un verdiği habere göre, Kirkovo ve Krumovgrad illerine bağlı sekiz köyden gelen veliler geçtiğimiz hafta, Çorbaciysko ve Tokaçka arasındaki yol kesiminin tamir edilmemesini protesto etmek amacıyla çocuklarını okulun ilk günü okula göndermeyeceklerini açıkladılar. Bugün veliler yolu kapattı.

Onları  desteklemek üzere protestoya Milletvekili Erol Mehmed, Krumovgrad Belediye Başkanı Sebihan Mestan ve Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman da geldi.

Protestoyu düzenleyenler, “Bugün sesimiz duyulmazsa, birkaç gün sonra Yunanistan yolunu kapatacağız” diye bildirdiler.

Tokaçka – Kukuryak – Tokaçka yol kesimi 40 yıldan uzun bir süre önce belirli bölümlerde azaltılmış bir ölçü ile inşa edilmiştir ve son büyük onarımı 1982 yılında yapılmıştır.

Karayolları Altyapı Ajansı raporlarına göre, üçüncü sınıf bir yol olan III-592 Podkova – Kukuryak – Tokaçka yol kesiminin  29 kilometresinin tamiratı için yaklaşık 1 milyon lev gerekecektir.

Olaybg.com