Ana Sayfa Siyaset Gerginlik yaşanmayacak! HÖH ve DOST Türkan Çeşmesini farklı saatlerde ziyaret edecek

Gerginlik yaşanmayacak! HÖH ve DOST Türkan Çeşmesini farklı saatlerde ziyaret edecek

869
Paylaş

HÖH ve DOST programlarından, bu yılki Totaliter Rejim kurbanlarını anma törenleri, 24 ve 26 Aralık tarihleri arasında Doğu Rodoplarda gerginlik yaşanmadan gerçekleşeceği ortaya çıkıyor.
HÖH geleneksel olarak, Aralık 1984’te meydana gelen Sözde Soya Dönüş olaylarını anma törenini Kirkovo ilçesi Mogilyane köyünde bulunan Türkan Çaşmesi önünde düzenlediği mitingle gerçekleştiriyor. DOST partisinin kuruluşundan sonra, son iki yılda hem Mogilyane hem de Momchilgrad meydanında gerginlikler yaşandı. HÖH Mogilyane köyünde anma mitingini öğleden önce düzenleyecek. Bu esnada, Lutvi Mestan ve parti üyeleri Momçilgrad meydanında, daha sonra Gruevo köyünde olacaklar. Öğleden sonra HÖH aktivistleri ve destekçileri Momçilgrad’da, DOST destekçileri ise Mogilyane’de olcak.
27 Aralık’ta Momçilgrad ilçesi Svoboda, Raven, Nanovitsa, Austa ve Dyulevo köylerinde de anma etkinlikleri düzenlenecek ve yine grupların birbiriyle karşılaşmaması gözetilecek.
HÖH Mleçino’da 24 Aralık’ta bir miting düzenleyecek, DOST ise bu yıl Ardino’nun bu köyünde şimdilik bir etkinlik planlamıyor.
Fotoğrafta: Geçtiğimiz yıl Türkiye’ni Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy, başka diplomatlar, din adamları ve annesinin eşliğinde Türkya’nın mezarını ziyaret etti.
Olaybg.com