Ana Sayfa TOP Güney komşumuz medyaları: Yunanistan’daki yakıt fiyatları Avrupa’da en yüksektir, Komotini sakinleri depolarını...

Güney komşumuz medyaları: Yunanistan’daki yakıt fiyatları Avrupa’da en yüksektir, Komotini sakinleri depolarını Kirkovo ve Kırcali’de dolduruyor!

737
Paylaş
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Kuzey Yunanistan medyaları, Yunanistan’da benzin fiyatları yine Avrupa’da en pahalı olanıdır, bu nedenle İşkeçe’den Termes bölgesine kadar Yunanistan vatandaşları Zlatograd ve Smolyan’dan, Gümülcine bölgesindekiler Kırcali ve Kirkovo’dan depolarını dolduruyor, diye belirtiyor.

Yunanistan’da benzinin litresi 1,50 avroya satılıyor. AB ülkelerinde benzin fiyatları Norveç’te (1,63 avro), Hollanda (1,57 avro) ve İzlanda’da (1,55 avro) en pahalıdır.  Bulgaristan’da ise litre başına 0 , 99 avrodur. Yunanistan ve Bulgaristan’daki akaryakıt fiyatlarında ciddi bir fark olduğundan birçok Yunanistan vatandaşı Makaza ve Zlatograd sınır geçiş noktalarından yakıt depolarını doldurmak ve fiyatların daha uygun olan mağazalarda alışveriş yapmak için  Kirkovo ve Kırcali’ye gelmeyi tercik ediyor.

Olaybg.com