Ana Sayfa Yaşam Hasan Azis ALDE ve HÖH A takımı önünde partinin yeni vizyonu hakkında...

Hasan Azis ALDE ve HÖH A takımı önünde partinin yeni vizyonu hakkında bir değerlendirme sunacak

1100
Paylaş

Bugün başkentteki bir otelde gerçekleştirilecek olan seminerin konusu “Açık Yönetim – Liberal Demokrasiler için Yeni Fırsat. Yerel Düzyde Karar Alma Aşmasına Vatandaşları Dahil Etme. HÖH Vizyonu”dur.  Seminer Hoşgörü Derneği ve Liberal Entegrasyon Vakfı tarafından organize ediliyor. Etkinlikte HÖH Başkanı Mustafa Karadayı, Avrupa Parlamentosu Vekilleri İskra Mihaylova, Filiz Hüsmenova, Necmi Ali ve İlhan Küçük, millet vekilleri, HÖH belediye başkanları, belediye meclisi başkanları, HÖH üyeleri ve konuklar yer alacak. Katılımcılar, Avrupa Parlamentosu Bölgesel Kalkınma Komitesi Başkanı İskra Mihaylova, Mustafa Karadayı ve Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi /EESC/ Üyesi Sir Graham Watson tarafından selamlanacak.
Açık yönetim hakkında Mustafa Karadayı yaklaşık bir saatlik bir konuşma yapacak.
Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis tarafından 15 dakikalık „Yerel Yönetimlerin Tecrübe ve Fırsatları“ sunumu gerçkeleştirilecek. Bu konu ile ilgili Loznitsa Belediye Başkanı Ayhan Haşim, Sırnitsa Belediye Başkanı Nebi Bozov, Rudozem Belediye Başkanı Rumen Pehlivanov ve Millet Vekili Yordan Tsonev ile Taner Ali de sunumlar yapacak.
Etkinliğin ikinci bölümünde HÖH “Avrupa Birliği’nin ve Üye Devletlerin yönetişimine vatandaşların katılımının artmasına yol açacak AB reformları için ALDE’nin vizyonu“ konusunu tartışacak.

olaybg.com