Ana Sayfa Gündem Hasan Azis: Kırcali’nin Erdoğan’ın gönlünde kalmış olmasını doğal karşılıyorum

Hasan Azis: Kırcali’nin Erdoğan’ın gönlünde kalmış olmasını doğal karşılıyorum

1127
Paylaş

Kırcali Belediye Başkanı, HÖH Yönetim Kurulu Üyesi ve Bulgaristan Belediyeleri Derneği Başkan Yardımcısı Hasan Azis, bTV programında şunları paylaştı: “Erdoğan’ın Kırcali’nin gönlünde olduğu sözlerini doğal karşılıyorum. Kırcali’yi ziyaret edip de gönüllerinde kalmayan tek bir cumhurbaşkanı, devlet temsilcisini, siyasi lideri, hatta turisti, hatırlamıyorum.”
Bunun ise bir geçmişi olduğunu söyleyen Azis, sunları da dile getirdi: “On yıl önce, o dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olan Sayın Erdoğan, Sofya’yı ziyaret etmişti. Sonrasında Kırcali’ye de geldi ve sıcak karşılama nedeniyle buradaki ziyaretleri birkaç saat uzadı. Cumhurbaşkanı Pırvanov da dahil olamak üzere, şimdiye kadar şehrimizi ziyaret eden tüm cumhurbaşkanlarının ziyaretleri protokol dışına çıkıp hep uzamıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini tarihe dayandırma çabalarını anlıyorum, ancak Başbakan Borisov ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gösterdikleri iyi komşuluk ilişkileri açısından, bu sözlerde var olan iyi işaretlerde durmamız gerekiyor.
Kırcali’yi ziyaret edip de, en güzel hatıraları beraberinde ve gönlünde götürmeyen insan yoktur.
Geçmişteki Amerikan Büyükelçisi James Pardew bile, protokolü çiğneyerek 4-5 gün yerine Kırcali’de bir hafta kalmıştı.
Ataka lideri, bir aile kutlaması için Kırcali’yi tercih etti.
Kırcali,Onursal Başkanımız Ahmed Dogan’ın da gönlünde olduğuna eminim”
Konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığı notuyla bağlantılı olarak, Hasan Azis, bir yandan Bakanlığın görüşüyle hemfikir olduğunu, diğer yandan da “bu sözler, ülkemizdeki devlet adamlarının devlet anlayışını yansıtmaktadır. Herkes üstlendiği görev ve pozisyondan bir fikir beyan etti. Kırcali belediye başkanı olarak ben de, sadece güzel yanından bakıp bu sözlerin Kırcali’ye yapmış oldukları ziyaretten kalan güçlü bir izlenimin meyvesi olduğunu söyleyebilirim.”

olaybg.com