Ana Sayfa Gündem Hasan Azis: Oy kullanan tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum! Bulgaristan’nın en aktif vatandaşı...

Hasan Azis: Oy kullanan tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum! Bulgaristan’nın en aktif vatandaşı Kırcalililerdir

804
Paylaş

Kırcali Belediye Başkanı ve HÖH Başkan Yardımcısı Hasan Azis, “Bulgaristan’ın Avrupa’da yer alması için dün sandık başına giden tüm Kırcali vatandaşlarına teşekkür ediyorum. Merkez Komisyonu verilerine göre, Kırcali ülkede en çok sandık başına giden seçmen sayısına sahip” diye konuştu.
Dün 61 195 Kırcali ili vatandaşı Avrupa parlamentosu seçimlerinde oy kullandı. Bu rakamlar Bölge Seçim Komisyonu tarafından verilen en son kesin rakamdır.
Bölgedeki seçim katılımı % 40.91’dir. % 56.9 ile Çernooçene ilçesi vatandaşları en çok oy kullanırken, % 33.09 ile Kırcali ilçesi vatandaşları seçime en az katılmıştır.
Kırcali ve çevre köylerden 21 645 kişi oy kullanmıştır. Krumovgrad ileçesinden 8710 kişi sandık başına gitmiştir. Ardından 8370 oy kullanan seçmen ile Kirkovo ilçesi geliyor. Momçilgrad ilçesinde 7496 seçmen AP için oy kullandı. Ardino’da sayıları ise 5936’dır. Çernooçene’de oyların sayısı 4790’dır. Cebel’de – 4221.
Hasan Azis daha, “Hak ve Özgürlükler Hareketini desteklediklerinden, birlik ve beraberlik mesajlarından dolayı tüm Kırcali ili vatandaşlarına teşekkür ediyorum! Bu seçimlerde en genç AP aday listesi için yorulmadan çalışan tüm katılımcılara şükranlarımı sunuyorum. Güçlü, birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu, gençleri desteklediğimizi kanıtladık!
HÖH, çalışmaları ve insanlara karşı tutumu nedeniyle destek aldı. Eylemsizlik, sadece konuşmalara ve gerçekçi olmayan vaatlere yer vermiyoruz!” diye konuştu.
Olaybg.com