Ana Sayfa Siyaset Hasan Azis, tekrar Kırcali belediye başkanı olmak için adayılığını koyabilir, ancak merkez...

Hasan Azis, tekrar Kırcali belediye başkanı olmak için adayılığını koyabilir, ancak merkez yönetim kararına uyacak

492
Paylaş

Kırcali Belediye Başkanı ve HÖH Başkan Yardımcısı bTV’nin sabah programında, “HÖH ve Kırcali’nin kaderi köprüler kurmaktır” diye belirtti.

Hasan Azis, tekrar Kırcali belediye başkanı olmak için adaylığını koyabilir, ancak HÖH merkez yönetiminin kararına uyacak. Ahmed Dogan, Hareket’i finanse etme hakkına sahip. bTV’inin sabah programında Kırcali Belediye Başkanı ve HÖH Başkan Yardımcısı Hasan Azis ile yapılan söyleşide öne çıkan konular bunlardır. Hasan Azis, “Belediye başkanlığına tekrar aday olup olmama kararı vatandaşların ve parti kuruluşlarının değerlendirmesine bağlı” diye belirtti.
Kırcali Belediye Başkanı ve HÖH Başkan Yardımcısı bTV’nin sabah programında, “HÖH ve Kırcali’nin kaderi köprüler kurmaktır” diye belirtti.
HÖH’ün de istediği gibi kâğıt oy pusulalarını makina ile saymanın daha pahalıya mal olup olmayacağı sorusuna Mustafa Karadayı’nın yardımcısı şunları yanıt verdi: “Neyin pahalı olduğunu bilmiyorum, çünkü sayım fiyatının farklı bir değeri var. Ülkedeki herhangi bir vatnadaş demokrasinin maliyetinin ne olduğunu bilebilir mi? Şu anda Bulgaristan vatandaşlarının oylarının garanti altına alınmasını sağlamaktan bahsediyoruz. HÖH iki yerleşim merkezinde makine oylamasında en yüksek yüzdesine sahiptir – Sırnitsa ve Kırcali. Bunun nedeni insanların makinelere daha fazla güven duymasıdır, HÖH ise böylece makine oylamasına ilgisini göstermektedir. Bu da, işimizi yaptığımız anlamına gelir.”
Azis daha, “Politikasının belirli yönlerinde mevcut yönetimi her zaman eleştirdik. Makine oylaması hakkındaki pozisyonumuzu yarın belirleyeceğiz. Partinin bu konuda GERB’e daha yakın hareket etmesi olası, ancak buna yarın karar verilecek.
Parti finansmanları konusundaki tutumumuz her zaman çok kategorik ve açık olmuştur. Partiler devlet tarafından finanse edilmeli.”
Partinin başkan yardımcısına göre, „HÖH’ün şirketler tarafından mı finanse edilecek“ sorusu her parti için geçerlidir, özellikle iktidardakiler için. Hasan Azis daha, “Kendilerini kim ve ne şekilde finanse edeceğini onlar söylesin. HÖH’ün etrafında şirket çevreleri olup olmadığını söyleyemem, ancak HÖH’ü ve politikasını finanse etmeye istekli insanlar olduğunu söyleyebilirim. HÖH Onursal Başkanı Ahmed Dogan da bu fırsattan ve şirketlerinin HÖH’ü finanse etme avantajından yararlanma hakkına sahiptir.”
Olaybg.com