Ana Sayfa TOP Hasan Azis ve Nikola Çanev çevre yolu için Boyko Borisov ile görüşmeli!

Hasan Azis ve Nikola Çanev çevre yolu için Boyko Borisov ile görüşmeli!

340
Paylaş


Bütçe fazlalığı rekor seviyede! Kırcali’nin çevre yolu için 150 milyon BGN ayrılsın.

Makas sınır kapısına giden ve şehir merkezinden geçen karayolundan dolayı Kırcali’de yaşamak giderek daha tehlikeli hal alıyor.
Kırcali girişinden itibaren Belomorski bulvarı dalgalı hal almıştır. Stadyum karşısındaki apartmanlarda yaşayan vatandaş, “Yoğun trafikten dolayı apartman sallanıyor, dairelerde duyulan gürültüler ise aşırı fazla” diye belirtiyor.
Kırcali’deki büyük bir su temini projesi nedeniyle, bulvarın önümüzdeki yıl kazılmasıyla neler olacağını siz hayal edin!
Hasan Azis ve Nikola Çanev istedikleri kadar birbirilerine karşı konuşsunlar. 2019 Yerel Seçimler niyetiyle birbirine istedikleri kadar “cephaneliklerini” boşaltsınlar. Ancak araçlarına binip, buna imkaları yoksa aynı araçla Sofya’ya gidip Boyko Borisov ile görüşme zamanları geldi. Kırcali’nin çevre yolunun inşasını Elektronik Araç Geçiş Sistemi parasıyla gerçekleştirilmesi kararı, şehir için önemli olan bu mega projenin ertelenmesi anlamına geliyor.
Bütçeye yılda yaklaşık 1 milyar dolar girmesi beklenen Elektronik Araç Geçiş Sistemi uygulaması, 1 Mart 2020’ye ertelendi.
Çevre yolunun inşaatı, en azından inşaat bakanı tarafından vaat edilen 2019’un sonunda başlaması planlanmıştı, ancak uzmanlara göre, bu inşaat en erken 2021’de gerçekleşecektir.
Kırcali’nin çevre yolu Doğu Rodoplar’daki en büyük projedir. Sadece 150 milyon BGN değerindeki yatırımın büyüklüğü nedeniyle değil, kamuoyuna büyük etkisi nedeniyle de. Çevre yolu şehirdeki yoğun trafiği, hava kirliliğini ve gürültüyü azaltacaktır, çünkü yaz aylarında Kırcali’den günde 10.000 araç geçmektedir.

Bütçe fazlası rekor seviyesini sürdürmeye devam ediyor.
Maliye Bakanlığından, harcamaların üzerindeki gelir fazlası Mayıs ayında 2.98 milyar BGN, yani 2019 için öngörülen Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın (GSYİH) % 2,6’sına ulaştığı bildiriliyor; bu da son on yılın bu dönemi için en yüksek miktarıdır.
Yani maddi kaynaklar var, Kırcali ise çevre yolu için destek aramalı.
Bu yol, şehir sakinleri, Kırcali’den Yunanistan’a ve ters yönde geçen milyonlarca turist için de önemlidir.

Olaybg.com