Ana Sayfa TOP Hizmet kadayıfı – kablolar, kablolar…

Hizmet kadayıfı – kablolar, kablolar…

196
Paylaş

Örümcek adam dahi Kırcalili kablocuları kıskanabilir. Burada kablo, orada kablo görünümden bu sonuca kolayca ulaşılabilir. Binalar arasında, dallarda, yerlerde, yoldan geçenlerin birkaç santimetre üzerinde. Gemici düğümünden kement atma gibi kovboy yöntemlerine kadar tüm becerilerin uygulandığı görülebilir.
Başınızı göğe çevirirseniz bu ağı görmemeniz mümkün değil. Durum aslında şehrin her yerinde aynı. Binalardan sarkan bu kaotik kablo ağı aslında çoktan yok olmalıydı. Avrupa Parlamentosunun 2017’de kararlaştırdığı yönetmeliğe göre TV, İnternet ve telefon servisleri kablolarını özel olarak yapılmış millerden geçirmek zorundadır. Bunun sonucunda verilen hizmet riskleri daha da azalır. Ancak görüldüğü üzere, binalar çevresinde asılı bulunan ağ örgüsü varlığını sürdürüyor, hatta bazı bölgelerde kadayıfa dönüşmüştür. Bu durumun, herkesin ödediği hizmetler için ciddi bir risk teşkil etmesinin de bir önemi yok. Denetimler de yok, yalnız kablolar ağı varlığını sürdürüyor.
Belli ki Ulusal İnşaat Kontrol Müdürlüğü tarafından Kırcali’de böyle bir sorun olmadığı ve yasalara uyulduğu rapor ediliyor.

Olaybg.com