Ana Sayfa Gündem HÖH’den Türkiye’ye önemli ziyaret; Bulgaristan Türkleri ilişkilerde çimento vazifesi görüyor

HÖH’den Türkiye’ye önemli ziyaret; Bulgaristan Türkleri ilişkilerde çimento vazifesi görüyor

614
Paylaş

Hak ve Özgürlükler Partisi Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve beraberindeki heyet, yaklaşık 20 yıldır Türkiye’de iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ile Turkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara da bir araya geldi.
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Hak ve Özgürlükler Partisi heyetini AK parti genel merkezinde kabul etti.
Görüşme esnasında Numan Kurtulmuş, ‘Türkiye’yi sadece 84 milyon Türkiye’den ibaret görmüyoruz; Türkiye dışında yaşayan yüz binlerce insan bizim aslında millet varlığımızın bir parçasıdır, özellikle Bulgaristan’da yaşayan Bulgaristan Türkleri kardeşlerimizin varlığı, aslında bizim için Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ilişkileri sağlamlaştıracak çimento vazifesi görüyor‘, diye konuştu.

Daha sonra, Hak ve Özgürlükler Partisi Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve beraberindeki heyet, T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştü. Çavuşoğlu, görüşmeden sonra paylaştığı mesajda, ‘Dost ve komşu Bulgaristan’ın Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve beraberindeki heyetle görüştük. Türkiye ve Bulgaristan arasında dostluk köprüsü olan soydaşlarımızın her zaman yanındayız’ ifadelerini kullandı.
Daha sonra Karadayı ve beraberindeki heyet, sırasıyla CHP, MHP ve İYİ Parti’yi de ziyarete bulundu.
Bu gün, Mustafa Karadayı ve siyaset arkadaşları – HÖH Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmed Ahmedov ve Avrupa Parlamentosu (AP) Bulgaristan Milletvekili İlhan Küçük’ün, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul’da bir araya gelmesi bekleniyor.
Bu son yapılacak görüşmenin ardından da Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve beraberindeki heyet Bulgaristan’a dönmesi bekleniyor.

olaybg.com