Ana Sayfa Siyaset HÖH’ün Avrupa Parlamentosu için 17 adaylık listesinde kimler var? Listede Kırcali adayı...

HÖH’ün Avrupa Parlamentosu için 17 adaylık listesinde kimler var? Listede Kırcali adayı yok (liste)

741
Paylaş

Partinin Başkanı Mustafa Karadayı, dünkü Merkez Yönetim Bürosu olağanüstü toplantısında açıklamış olduğu 17 kişili AP aday listesinde Kırcali adayı bulunmadığı belli oldu. Listenin ilk dört sırasında Mustafa Karadayı, Delyan Peevski, İlhan Küçük ve İskra Mihaylova yer alıyor.
Mustafa Karadayı, Merkez Seçim Komisyonunda listenin ilk sırasında kayıtlanacak, ancak Avrupa Parlamentosuna gitmeyeceği kesin, yerini listedeki bir sonraki isme bırakacak. Böylece Brüksel’e listenin ikinci, üçüncü ve dördüncü sırasında yer alacak olan Delyan Peevski, İlhan Küçük ve İskra Mihaylova gidecek. Yapılan kamuoyu araştırmalarına göre şu anda HÖH, AP gidecek olan 17 milletvekilinden 3’ünü kazanacaktır.
Beşinci sırada, Kırsal Kalkınma Programı önlemlerinin uygulanması alanında Devlet Tarım Fonu Genel Müdür Yardımcısı olan Rodoplu Atice Ali – Veli yer almaktadır.
Listenin 6. sırasında Avrupa Parlamentosu ALDE Grubunda çalışan Madan doğumlu Smolyanlı Sevim Musak yer alıyor.
2014 yılında İskra Mihaylova’nın AP üyesi olarak seçilmesinden sonra Çevre ve Su Bakanı olarak atanan Stanislav Atanasov listenin yedi numaralısı.
Dobriçli Süleyman Süleyman sekizinci sırada yer alırkan, ardından Antoaneta Asenova ve Gülfiye Arnaudava geliyor. 11 ile 17. sırasına kadarki isimler ise şöyle devam ediyor: Petır Çobanov (Yambol), Suzan Mehmedova (Burgas), Sinan Pehlivanov (Veliko Tırnovo), Taner Kabilov (Sofya), Sinay Yakubov (Haskovo), Erten Anisova (Varna), Tsvetan Ençev (Sofya).
Olaybg.com