Ana Sayfa TOP HÖH’ün memurları ve Karadayı ile fotoğrafları

HÖH’ün memurları ve Karadayı ile fotoğrafları

970
Paylaş

Pek çok kişi Mustafa Karadayı ile fotoğraf çektirmek için kuyruğa girdi…

HÖH aktivistleri, taraftarları, gelecekteki belediye başkanları, muhtarları ve belediye meclisi üyesi adayları, bunun yanı sıra kamu denetçisi adayları, sıradan maaşçılar ve önde gelen yerel çıkarcılar. Çalışanlar ve üç harften oluşan H-Ö-H’e sıkıca tutunan diğerleri.
Söz konusu olan ikinci grup daha kalabalık.
Aslında sadece iki kişi HÖH Başkanı ile omuz omuza fotoğraf çektiremedi. Birincisi Kırcali’deki eski Dispanser binasının satışı için açık artırmada belediye meclisi şeflerinden biri tarafından kandırılan işadamı (emlak ucuza satın alındı, Belediye ise birkaç yüz bin levden mahrum kaldı). Diğeri, totaliter rejim kurbanlarından. İlki Karadayı’ya ulaşamadı, çünkü ona numara yapıldı, totaliter rejim kurbanı ise Başkan ile el sıkışmasının yeterli olduğunu düşündü. “Çok da tanınır olmadığımdan ve beni de “yalamaların”dan biri zannetmeleri” olası olduğundan bu ikincisi bizzat kendisi fotoğraf çektirmeyi reddeti. Özür dileriz, biraz kulağa kabaca geliyor, ancak adamın sözleri bunlar. Milislerden, totaliter rejimden ve komünistlerden korkmadığını belirtiyor, şimdi mi korksun?!
HÖH Başkanı Mustafa Karadayı, 23 – 27 Aralık tarihleri arasında „Sözde Soya Dönüş Süreci” sırasındaki trajik olayların 34. yıldönümü mitingler ve mevlitler ile anma törenleri esnasında Kırcali bölgesindeydi. Sonrasında muhtemelen Kırcali’de neden bu kadar çok sevdiğini analiz etti. 2018 „Yerel Seçimler“ konusunda not defterinde bir şeyler karalamış da olabilir.
Bu fotoğraf dürtüsünün onda seçim başarısı arzularını da uyandırmış olabilir ve H-Ö-H için çalışanların (çalışacakların) beyan ettikleri oy sayısı açısından, Kırcali ilindeki 7 belediyenin oyu söz konusu olduğunda her HÖH liderinin favorisi olan “7’den 7”yi not almış olabilir.
Evet, ama hayır!
Mayıs ayında gerçekleştirilen Avrupa Parlamentosu seçimlerinin 4 vekil başarısını tekrarlamak ve Doğu Rodoplar’daki Ekim ayında yapılacak yerel seçimlerdeki „7 belediye – 7 HÖH zaferi“ konumunu kazanmak için Karadayı’nın arı kadar çalışkan parti ordusuna ihtiyacı var. Fotoğraflar seçim kazandırmıyor, özellikle çalışanların az, HÖH memurlarının bu kadar çok olduğunda.

“HÖH Memurları” olgusu – bu, partinin yeni hastalığıdır.
HÖH’lü memur. Bir idare çalışanı olarak değil, hayatını kolaylaştırmak için sihirli güce sahip olan üç harfi sıkıca yakalayan bir birey olarak. Sadece belgeleri işleyen kişi olarak değil, aynı zamanda bir işadamı, kurum başkanı veya belediye meclisi üyesi, bir aracı, HÖH’deki önemli kişinin akrabası vb. HÖH memurları uysaldır, başkanlarına her zaman gülümserler, ancak önemli kişiler olduklarından seçmenlerin ve vergi mükelleflerinin onlara ulaşmaları zor. Takım elbise giymeyi öğrendiler, ancak her dört yılda bir oyları onlara rahat bir yaşam, iyi maaş, bazılarına komisyon ve mal sağlayan insanlara hizmet etmeyi öğrenemediler.
Belediye Başkanı köyleri ziyarete mi gidiyor, memurlar, heyetler, şakşakçılar hemen ona “yapışıyor”. Susuyor ve fotoğraf çektiriyorlar. Faaliyette bulunuyorlar.
Belediye Başkanı olmadan kaç kişi köyleri ziyaret etmiş? 2018’de çalışma günleri 249 idi, 2017’de – bir gün daha az. Eğer H-Ö-H’e sıkı sıkıya tutunduğundan dolayı rahat yaşayan her kişi, her gün iki vatandaşla konuşmuş, dertlerini dinlemiş, sorularına yanıt vermiş, büyük siyasette olup bitenler hakkında “aydınlatmış”; sadece “Bize oy vermezsen, sözde soya dönüş sürecindeki o korkunç dönemler geri gelir” tehdidiyle değil, HÖH’e güven ile bu adamın ve ailesinin geleceğini argümanlarla çizmiş olsaydı, bu HÖH memuru “HÖH” davası için 1000 kişi kazandırmış olacaktı. Ve Karadayı ile fotoğraf çektirmeyi hak etmiş olacaktı, belediye meclisi üyesi adayları listesinde ismini garantiye almış olacaktı…

Ve eğer 2016’da bu üç harfin altında iyi yaşayan herkes memur gibi davranmasaydı, parti Mart 2017’deki parlamento seçimlerinde seçmen tokadı yememiş olacaktı.
Sonuçta, durumun “Bir belediyede 5 kişi çalışıyor, 5×50 ise çıkar peşinde” oldukça, HÖH sıkıntı çekmeye devam edecek. Ancak memurlar bunu çok geç anlayacak. Onlar şimdi, Karadayı’nın yine Kırcali’de olacağı 8 Ocak için hazırlanıyor. Fotoğraf, lütfen!
24rodopi.com
NOT: Karadayı için iyi haber, diğer büyük siyasi güçlerde de işlerini isteksiz ve yavaş yürüten partililerin çok olmasıdır. Enerji ve yaratıcılıkları, partinin kısaltılmış adı altında konumlarını koruyacak kadardır.