Ana Sayfa Spor Hristo Stoiçkov 26 Eylül’de Kırcali’deki stadyumda Türk futbolcularla karşılaşacak!

Hristo Stoiçkov 26 Eylül’de Kırcali’deki stadyumda Türk futbolcularla karşılaşacak!

270
Paylaş
DCIM100MEDIADJI_0956.JPG

İcra Kurulu üyesi Emil Kostadinov’un verdiği habere göre, Bulgaristan Futbol Birliği girişimi ile Bulgaristan ve Türkiye futbol veteranları bir araya gelecek. Bulgaristan milli takımı Dünya Kupası’nda 4. sırayı aldığından 25 yıl sonra, futbolun „altın zamanının“ veteran futbolcuları Kırcali’de sahaya çıkacak.
Kostadinov, “Karşılaşmada ABD’de yapılan Dünya Şampiyonasında hem bronz madalya alan hem de diğer Bulgar veteran futbolcular yer alacak. Karşılaşma şehir stadyumunda olacak ve 17.00’de başlayacak. Gelecek yılın ilkbaharında Türkiye’de de bir maç yapılması planlanıyor” diye belirtti.
Eski futbolcu Donço Donev, “Büyük bir karşılaşma olacak. Bulgar tarafında ABD kahramanlarının yanı sıra başka veteran futbolcular da yer alacak. Stoiçkov da özellikle karşılaşma için geleceğini belirtti. Türkiye tarafında, Kore ve Japonya’daki 2002 Dünya Kupası’nda üçüncü olan yıldızlarını görmeyeceğiz. Ancak üç Türk devi Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş takımlarının formasını giymiş veteran futbolcular olacak” diye açıkladı.
Bilet fiyatları ise 3 ile 7 lev arasında olacak.
Olaybg.com