Ana Sayfa Gündem Hüseyin Tefik’in avukatı, aracının 90 km/ s hızla hareket ettiğini söylüyor

Hüseyin Tefik’in avukatı, aracının 90 km/ s hızla hareket ettiğini söylüyor

622
Paylaş

Savcılığın, altı aylık bir çocuğun yaşamını yitirdiği Zagorsko yakınlarındaki kazada Lütvi Mestan aleyhindeki suçlamayı tekrar tanımlaması bekleniliyor. Bu bilgiler ise kazazede ailenin avukatı Nikolay Dimitrov bTV sabah programında verildi. Kendisi, 14 Nisan’da Kırcali – Makas karayolunda yaşamını yitiren Ecrin bebeğin ailesinin avukatıdır.
Dimitrov, “Birkaç gün içinde Lütvi Mestan’ın daha ağır bir suç ile suçlanmasını bekliyorum, çünkü yaşamını yitiren bebeğin yanı sıra kazada anne da yaralandı” diye belirtti.
Avukat, ekibinin yaptığı inceleme sonrasında Hüseyin Tefik’in aracı saatte 90 km hızla hareket ettiği ortaya çıktığını söyledi.
Tefik’in avukatı, “Sürücülerin trafikte Dur işaretinde sadece frenlere basma gibi bir sorumluluğu değil, aynı zamanda öncelikli bir yola girmek için burada hareket halinde araçların bulunmadığından da emin olma gibi bir yükümlülüğü de vardır. Müvekkillerim saatte 90 km hız ile hareket halindeymiş. Mestan önceliği olmayan bir yoldan gelerek öncelikli yolun üzerinde araçların bulunup bulunmadığını kontrol etmemiş, oysa yolun bu kesiminde görünürlük de var. Kazazedeler Mestan’ın aracını görmüşler, ancak Dur işaretine uyacağını zannetmişler.
Durumun hafife alınıp alınmadığını bilemem. Kazanın başlıca sebebi öncelikli bir yola ihtiyatsız girmek ve Dur işaretine uymamaktır” diye açıkladı.
Avukat daha, Savcılığın olaydan hemen sonra 112’nın aranıp aranılmadığını ve kimin tarafından aranıldığını, polis ekiplerinin buraya yönlendirme şekli ve Mestan’ın birinden yardım isteyip istemediğini kontrol etmelerini istediklerini söyledi.


Olaybg.