Ana Sayfa Gündem İlk karşılamayı beklerken! 26 Mayıs’ta Boyko Borısov Arena Arda’da futbol oynayacak mı?!

İlk karşılamayı beklerken! 26 Mayıs’ta Boyko Borısov Arena Arda’da futbol oynayacak mı?!

881
Paylaş
DCIM100MEDIADJI_0020.JPG

Drujba stadyumu tamamen hazır ve sadece devir-teslim belgesini bekliyor. Kırcali’nin yeni spor mücevheri, futbolcuları ve hayranlarını Arena Arda adı altında ağırlayacak. Resmi açılış ve sahadaki ilk karşılaşma 26 Mayıs’ta gerçekleşecek.
Futbol ve güzel yapılmış mekanlara olan sevgisi göz önüne alındığında, sahayı Başbakan Boyko Borisov’un bile denemesi mümkün.
24rodopi.com’un verdiği habere göre, Kırcali’deki Drujba stadyumu ve hizmet binasının denetimini 9 ğyeli Devlet Devir Teslim Komisyonu gerçekleştirmiştir. Tesisi kullanma izninin en kısa sürede verilmesi beklenmektedir, resmi açılışı ise Mayıs ayı sonunda yapılacaktır. Bu, 1961’deki inşaatından bu yana stadyumun ilk büyük tadilatıdır ve bunun için yaklaşık 2 milyon lev harcanmıştır. Şu anda 5 250 koltuk yerleştirilmiştir, kapasitesi ise 15 000’dir. Seyirci koltukları, 26 Mayıs’ta oynanacak ilk kaşılaşma öncesine kadar yerleştirilmeye devam edecek. Bulgaristan Futbol Birliğinin birinci ve ikinci lig futbol karşılaşmalarını gerçekleştirme kriterlerine uyması için stadyuma ek aydınlatma, bilgi tabellası monte edilecek, eğitim alanları ve seyirciler için park alanı oluşturulacak.
Stadyumun denetimi esnasında Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis şunları belirtti: “Bugün harika, yenilenmiş ve çalışan bir stadyumumuz olduğunu söyleyebiliriz. Bu aşamada, en yüksek seviyede karşılamaların gerçekleştirilmesi için mevcut ulusal kriterleri karşılayan bir stadyum. Şu andan itibaren odak noktamız, hem bina içinde hem de stadyumun etrafındaki alanın yapılandırılması olaacaktır. Profesyonel ve yüksek lig oyunlarının koşullarını yerine getirebilmemiş için stadyumun Avrupa standartlarını karşılaması gerek, dolayısıyla aydınlatmaya ihtiyacımız olması gerektiğini bilnmesi önemlidir. Stadyum aydınlatmasını finanse etme fırsatlarını arayacağız, böylece karşılaşmalar akşam saatlerinde de gerçekleştirilebilecek. Ayrıca belediye tarafından ve tabii ki bu spor sahasını işletecek olan futbol kulübü tarafından bilgi panosu için de maddi kaynaklar arayacak.”

olaybg.com