Ana Sayfa Mansetler İstanbul’da Uyuşturucu Operasyonu: Kokain ile Külçe Altını Takas Etmişler

İstanbul’da Uyuşturucu Operasyonu: Kokain ile Külçe Altını Takas Etmişler

1350
Paylaş

İstanbul Bakırköy‘de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, 49 kilo 100 gram kokain
ile uyuşturucu takasında para yerine kullanılan 17 kilo 257 gram külçe altın ele geçirildi. Operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

UYUŞTURUCUYLA ALTINLARI TAKAS EDECEKLERDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, daha önce düzenlenen bir operasyonda yakalanan Bulgar uyruklu 2 kişinin itirafları doğrultusunda Hollanda‘dan İstanbul Bakırköy‘e getirilen uyuşturucuların altınlarla takası yapılacağı bilgisini edindi.

UYUŞTURUCU TAKASINDA KULLANILAN KÜLÇELERCE ALTIN ELE
GEÇİRİLDİ

İlçedeki ev ve aracı tespit eden polis, kokain-altın takasına yönelik önceki gece sabaha karşı baskın düzenledi. Ev ve araca yapılan eş zamanlı baskında 49 kilo 100 gram kokain ile bu uyuşturucu takasında kullanılan 17 kilo 257 gram ağırlığında 13 külçe altın ele geçirildi.

 


4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Operasyonda, kokaini Hollanda‘dan Türkiye‘ye getiren Bulgar uyruklu Yuliyan M.C., uyuşturucu karşılığında külçe altın veren Ceyhan A. (42), Ahmet Rasim A. (47)
ile Songül Ç. (33) adlı kadın yakalanarak gözaltına alındı. Aynı operasyonda 1 adet hassas terazi ile 1 adet pres makinesi ve tel kesme aparatı ele geçirildi.

ŞÜPHELİLERİN SORGUSU SÜRÜYOR

Operasyonlarda gözaltına alınan 1’i Bulgaristan uyruklu 4 kişi, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü‘ne götürüldü.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.