Ana Sayfa Gündem Kadın sağlık kontrolüne gitti, koronavirüsün tekrarladığı tespit edildi

Kadın sağlık kontrolüne gitti, koronavirüsün tekrarladığı tespit edildi

946
Paylaş

24rodopi.com’un verdiği habere göre, Bulgaristan’da iyileştikten sonra tekrar COVİD 19 test sonuçları pozitif çıkan ilk vakanın Kırcali yakınlarındaki bir köyde yaşayan bir kadının olduğu ortaya çıktı. Bu sabah Ulusal Operasyonel Karargah Sekreteri Doç.Dr. Dimo Dimov’un ülke genelinde tespit edilen 46 vakadan birinin şehrimizdeki laboratuvarda tespit edildiğini açıkladığını hatırlatırız.
Doç. Dimo Dimov, “Kırcali’de koronavirüse tekrar yakalanan bir vaka tespit edildi. Böyle vakalar başka ülkelerde de tespit edilmiştir. Dünya Sağlık Örgütü uzmanlarına göre, böyle vakalar yeniden enfekte olmuş değil, alt solunum yoluna göç eden bir koronavirüsün tekrarlamasından kaynaklanmaktadır” diye belirtti.
Kırcali bölgesindeki ilk hastalardan biri olan ancak iyileşen kadın rutin kontrollerine gitmiştir. Tek şikayeti ise yüksek tansiyon olmuştur. Doktorların her ihtimale karşı aldıkları numuneden ise kadında koronavirüs enfeksiyonu tekrarladığı tespit edilmiştir. Kadın evde karantina altında, kendini iyi hissediyor.
Kırcali’nin Borovets mahallesinden 59 yaşındaki bir kadının ise hastaneye kaldırıldığını hatırlatıyoruz. Kadın İngiltere’den enfekte olarak dönmüştür. Kırcali bölgesinden aynı uçakla, 4 çocuğu ile birlikte bir kadın da dahil olmak üzere, 11 kişi Bulgaristan’a dönmüştür.
Olaybg.com