Ana Sayfa Siyaset Karadayı Barutin’de: Partiler bir an önce ulusal önceliklerini tanımlamalı!

Karadayı Barutin’de: Partiler bir an önce ulusal önceliklerini tanımlamalı!

744
Paylaş

Sözde Soya Dönüş sirecinin 47. yıldönümü ve adların zorunlu değişmesi nedeniyle Barutin’de düzenlenen anma mitinginde HÖH Başkanı Mustafa Karadayı, “Eğer aralarında ulusal olarak sorumluluk taşıyanlar varsa, ana partiler Bulgaristan’ın ulusal önceliklerini tanımlamak için bir masada toplanmak zorundadır” diye açıkladı.
Kırcali bölgesi Milletvekili Karadayı daha, “Bizlerin parti olarak gelişme programımız var. Ulusal önceliklere dayanarak, ülkenin kalkınma programını da hazırlamamız gerekiyor. Parti önceliklerimiz açık: temiz gıda, temiz su, temiz hava, temiz ve yeşil enerji, ileri teknolojiler, özgür ve aktif vatandaşların karar alma sürecine dahil edilmesi ve gerçekleştirilmesi.

Her birimizin, onurlu çalışmalarıyla, doğduğumuz bölgelerde onurlu bir hayata sahip olmanın ana fikir olduğu programımız bu önceliklere dayanarak geliştirilmiştir. Bu nedenle, ülkenin kalkınması için yönünü de belirlememiz gerekiyor ” diye konuştu.
Belirttiklerine göre, ulusal önceliklerin belirlenmesinden sonra ülkedeki siyasi ve parlamento krizine çözüm bulunması gerekiyor.
Borinolu siyasetçiye göre, “On yıl boyunca devletimiz atalet durumunda, çünkü ülkenin kalkınması için bir vizyon ve öncelikler yok. Bir yandan parlamento krizi yaşnıyor, öte yandan siyasi bir krizin eşiğindeyiz.”
HÖH Başkanı daha, “Bu siyasi krizin çözümü “kalk yerine ben otorayım” modeyliyle çözümlenemez. Bu politik kriz, ülkenin kalkınması, hızlı kalkınmasını temel alan bir vizyonu ile çözüm bulacaktır. Çözüm budur.” diye konuştu.
HÖH Başkanı Barutin’den Yeni Zelanda’daki camilere yapılan saldırılar ve 49 kişinin ölümüyle ilgili şunları dile getirdi: “Terörizmin milliyet, din veya etnisitesi yoktur, insanlığa ve barışa karşı işlediği suçun mazereti yoktur. Bu nedenle terörizmi her biçimiyle kınıyoruz.”

Olaybg.com