Ana Sayfa Gündem Kasim Dal ve Lütvi Mestan arasında HÖH’e karşı “birleştiren unsur” çatışması

Kasim Dal ve Lütvi Mestan arasında HÖH’e karşı “birleştiren unsur” çatışması

353
Paylaş

24rodopi.com’un verdiği habere göre, Kasim Dal, HÖH’e karşı olanları birleştiren kişi olmak istiyor. Lütvi Mestan ise birleştiren figür için yeni bir isim teklif ediyor.
Daha önce de yazıldığı üzere, Bulgaristan’da yeni bir siyasi projenin oluşturulmasını desteklemeye davet edilenler arasında küçük parti başkanları, HÖH’ten ayrılanlar, HÖH’ten kovulanlar, göçmen dernekleri başkanları, otorite sahibi Türkler, gayrı resmi sivil derneklerin aktivistleri bulunmakta.
Kasim Dal, 24rodopi.com’un haberini Facebook sayfasında paylaşmış olduğu Hürriyet ve Şeref Halk Partisi (HŞHP) Yürütme Kurulu bildirisini paylaşarak teyit etmiş oldu.
Kasim Dal’ın siyasi oluşumunun yönetimi şunları paylaşıyor: “HŞHP yönetimi, farklı muhalif gruplar arasındaki farklılıkları gidermek için aktif olarak çalışıyor ve önümüzdeki günlerde bir müzakere grubu oluşturacak. Kendilerine bir alternatif sunma görevi ile 2017’de bize destek olan herkese karşı görevimizi yerine getirmek için somut adımlar önereceğiz.”
Mart 2017’deki parlamento seçimlerinde DOST-HŞHP koalisyonu 100.479 oy kazandığını hatırlatırız. Kasim Dal ve ekibinin analizlerine göre, bu seçmenlerin çoğu Avrupa Parlamentosu seçimlerinde oy kullanmadı.
Bildiride daha, “Seçmen, HÖH tekelinin üstesinden gelmek için birleşmiş bir muhalefet görmek istiyor” diye belirtiliyor.
Fotoğrafta: Kasim Dal ve Lütvi Mestan “biz de HÖH’teydik” döneminde
Olaybg.com