Ana Sayfa Gündem Kırcali – İzmir belediye başkanları görüşmesi: Dostluğumuzun öneminin bir işareti!

Kırcali – İzmir belediye başkanları görüşmesi: Dostluğumuzun öneminin bir işareti!

721
Paylaş
cof

Belediye Başkanı Hasan Azis’in önderliğindeki Kırcali heyeti, yeni seçilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Kırcali Belediye Başkanı meslektaşını seçim başarısından dolayı kutladı ve görev süresinde İzmir halkının yararına yüksek sonuçlara yol açacak verimli ve başarılı çalışmalar diledi.
Hasan Azis, yeni belediye başkanının yönetiminin öncelikleri arasında, 2009’da kardeş protokolü imzalayan Kırcali Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki temasların ve işbirliğinin genişletilmesi de yer almasını ümit ettiğni dile getirdi.
Azis, Şubat ayından bu yana Kırcali’nin kardeş şehir İzmir’de kendi sembolüne sahip olduğunu hatırlattı. İzmir’deki kardeş belediyeler parkının başında, doğal kireçtaşından yapılmış Perperikon kulesinin anıt modeli monte edilmiştir.
Tunç Soyer, dünyanın dört bir yanından 29 kardeş şehir arasından düzenlenen ilk görüşmenin Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis ile olmasından menuniyetini dile getirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, “Bu iki belediye arasındaki dostluğun önemini işaret etmektedir ve iki şehrin nüfusunu daha da yakınlaştırmak için temasları arttırmayı ve ortak projeler üzerinde birlikte çalışmayı umuyorum” diye belirtti.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde Kırcali Belediye Meclisi Başkanı Raif Mustafa, Belediye Başkanı Yardımcısı Tuncay Şükrü, Belediye Meclisi HÖH ve GERB grubu başkanları Muharrem Muharrem ve Ognyan İvanov, Belediye Meclisi üyeleri, Most Muhtarı Latif Rasim ve Gluhar Muhtarı Erkan Hüseyin yer aldı.
Türkiye tarafından görüşmelerde İmirli CHP Milletvekili Kamil Okyay Sındır, BALGÖÇ Yönetim Kurulu Başkanı Apturrahim Nursoy yer aldı.
Olaybg.com