Ana Sayfa Gözlemci Kırcali “Olağanüstü hal” modunda veya “Kim nasıl anlıyorsa”

Kırcali “Olağanüstü hal” modunda veya “Kim nasıl anlıyorsa”

1013
Paylaş

Ülkede olağanüstü hal ilanından günler sonra Kırcali’nin Üreticiler Pazarında durum “Kim nasıl anlıyorsa”. Bölgedeki dükkanlar çalışıyor, ancak pazarda tezgahları başında bulunan esnafın sadece bir kısmı eldiven ve maske taşıyor.
24rodopi.com önünde esnaf, “Sabahtan itibaren maske takıyoruz. Getirilen sınırlamalara uyuyoruz. Şimdilik insan kalabalığı da oluşmuyor” diye belirtiyor.
Pazarda bulunan bir tarım eczanesi düzenlemelere harfiyen uyan işletme oldu. Hepsi maske, eldiven takmış, hatta getirilen giriş kısıtlamalarına uyarak vatandaşların teker teker girmeleri için uyarı notu koymuşlardı.
Burada çalışan kadın, “Cumartesi çalışmadık. Bugün sıkı bir rejimde çalışmaya başladık. İnsanları içeri teker teker bırakıyoruz, süreki dezenfekte ediyoruz, yüzeyleri ispirto ile temizliyoruz. Ancak çok az insan kurallara uyuyor, hatta bazıları ikişer üçer girmek istiyor, ancak biz onları durduruyoruz” diye paylaşıyor.
Pazarda alınan önlemler için ise şunları paylaşıyor: “Güya tek bir giriş olacaktı, temizlenecekti, fakat bunların hiç biri olmuyor.”.
Market, eczane ve bankalar önünde bekleyen kuyrukları var. Giriş kısıtlamasına uyuluyor. Şehirdeki banka şubelerinden birinin önünde bekleyen yaşlı adam, “15 dakikadır bekliyorum, içeriye dört kişi bırakıyorlar. Evet, getirilen kısıtlamaları onaylıyorum” diye belirtiyor. Fakat kimilerine göre: “15 dakikadır buradayız ve hala giremiyoruz. Bu soğukta böyle beklemek biraz sıkıntılı.”.
Taksiciler de maske ile çalışıyor. Bir taksici dezenfektanlarını bile gösteriyor ve, “Evet, aracımı elbette temizliyorum. Her kısıtlamaya uyuyorum” diye belirtiyor.

Olaybg.com