Ana Sayfa Ekonomi Kırcali Sanayi Bölgesi’ne müteahhit aranıyor

Kırcali Sanayi Bölgesi’ne müteahhit aranıyor

1043
Paylaş

Kırcali Sanayi Bölgesi yol ve teknik altyapı mühendislik(tasarım ve inşaat)  ihalesi açıldı.

Ulusal Endüstri Bölgeleri Şirketi (UEBŞ), Bojurişte, Kırcali, Karlovo, Suvorovo ve Teliş’deki (Pleven) sanayi bölgeleri için ülkenin çeşitli parklarında altyapı inşa etmek amacıyla önümüzdeki dört yıl içinde yaklaşık 70 milyon harcayacak. UEBŞ’nin açıklamasına göre, inşa edilecek olan caddelerin yaklaşık uzunluğu 20.900m, açıklanan değeri ise KDV’siz 70 milyon BGN’dir. İhale, inşaat işleri için üç potansiyel müteahhit ile 48 aylık bir süre için bir çerçeve anlaşmanın yapılmasını öngörüyor, her sözleşme için de UEBŞ şirketlere ihaleye katılma davetinde bulunacak. İhale tekliflerinin değerlendirilmesi ise, kalite ağırlığı % 40, geri kalan % 60’ının fiyat için olduğu en ekonomik avantajlı ihale prensibi ile yapılacaktır. Son başvuru tarihi 19 Kasım’dır.

Hükümetin UEBŞ’nin  sermayesine iki özel devlet mülkünün parasal olmayan katkı olarak verilmesine onay verdiğini hatırlıyoruz. Kırcali’de toplam 94.4 dönüm alana sahip araziler yer almaktadır. Karar, bölge topraklarında modern sanayi mikro alanın inşatı projesininnin hayata geçirilmesine izin verecektir.

Daha önece de haberini verdiğimiz üzere, Kırcali’nin bir sanayi bölgesi olacak. Eski havaalanı arazilerinde 105 dönümlük bir alanda yer alacak.

Olaybg.com