Ana Sayfa Yaşam Kırcali, Türkiye’nin “halı üretim merkezi” ile işbirliği kuracak

Kırcali, Türkiye’nin “halı üretim merkezi” ile işbirliği kuracak

924
Paylaş

Kırcali Belediye Başkanı Yardımcısı Mümün Ali ve Tuncay Şükrü, Türkiye Cumhuriyeti Balıkesir ili Sındırgı ilçesinde gerçekleştirilen 20. Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Festivaline konuk oldu. Festivale katılma daveti ise Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş tarafından gönderildi.
Festival açılışında yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Yardımcısı Mümün Ali, Belediye Başkanı Hasan Azis’in selamlarını iletti ve Sındırgı Belediye yönetimine ve halkına sağlık, başarı ve Kırcali ile Sındırgı arasında işbirliklerinin artasını temenni etti.
Kırcali heyeti, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş tarafınan kabul edildi. Kültür, turizm ve spor alanında işbirlikleri olasılıkları görüşüldü. Sayın Yavaş, iki belediye arasında ilişkileri genişletme ve dostane ilişkiler kurma arzusunu dile getirdi. Heyetimizin ziyaretleri esnasında Sındırgı Kaymakamı Samet Öztürk ve ailesi Kırcali göçmeni olan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile görüşmeler düzenlendi. Belediye Başkanı Yardımcısı Mümün Ali, AKP Sındırgı İlçe Başkanı Mustafa Atla ile de görüştü.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ikinci dönem belediye başkanıdır. Sındırgı’nın nüfusu yaklaşık 36 bin kişidir. Bölgede el yapımı halıcılık yaygındır, ülke içi ve dışından turistlerin ilgi odağı termal kaynaklara sahiptir, aynı zamanda ekonumisi tarıma, özellikle ayçiçeği üretimine dayanmaktadır.

Olaybg.com