Ana Sayfa Yaşam Kırcali’deki yeni su fiyatları mahkeme tarafından teyit edildi

Kırcali’deki yeni su fiyatları mahkeme tarafından teyit edildi

882
Paylaş
DCIM100MEDIADJI_0027.JPG

Kırcali’deki musluk suları fiyatlarının yükselişi mahkeme tarafından teyit edildi. Karar, Yambol, Kırcali, Smolyan olmak üzere üç ilçede ve tatil beldesi Zlatni Pyasıtsi su ve kanalizasyon şirketleri ile ilgilidir.
24rodopi.com’un vediği habere göre, Kırcali’deki su fiyatları 2 stotinka ile yükseliyor, yani 2,41 lev/m³’ten 2,43 lev/ m³’e yükseliyor.
Enerji ve Su Düzenleme Komisyonu /ESDK/ Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Dairesi Başkanı İvaylo Kasçiev gazeteciler önünde şunları paylaştı: “Mahkeme, su ve kanalizasyon şirketlerinin büyük bir kısmı için, geçen yılın sonunda 2018 yılı su fiyatlarının da belirlendiği 14 bölgenin su ve kanalizasyon şirketlerinin çalışma planlarının onaylandığı geçen yılki Enerji ve Su Düzenleme Komisyonu kararını teyit etti.”
Aralık ayında, Yüksek İdari Savcılık, ESDK’nin su fiyatları ve su ve kanalizasyon kuruluşlarının çalışma planları hakkındaki kararlarının yasallığını araştırdı. Savcılık, yılın son günlerinde, 14 su ve kanalizasyon şirketinin su fiyatlarının yükselişini protesto etti, en az fiyat yükselişi ise Kırcali’dedir.

olaybg.com