Ana Sayfa Mansetler Kırcalili aktörler Naim Süleymanoğlu filminde yer alacak

Kırcalili aktörler Naim Süleymanoğlu filminde yer alacak

895
Paylaş

Kırcalili aktörler, Naim Süleymanoğlu’nun yaşamıyla ilgili bir filmin ana kadrosunda yer alacak. Film Türkiye’de hazırlanıyor ve çalışma adı “Naim Süleymanoğlu – Cep Herkülü”. Bu bilgileri Kırcali Tiyatro ve Müzik Merkezi Müdürü Gılıb Boçukov, Türkiye’nin Konya şehrinde düzenlenen Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Festival dönüşünde verdi. Burada Kırcali Tiyatro ve Müzik Merkezi “Kadriye Latifova” Müzik Tiyatrosu oyuncuları Guillerme Figueiredo’nun Ezop oyununu sahneledi.
Bu yıl festivalin onuncu çıkartması düzenlendi. Sahnede Türkiye aktörlerinin yanı sıra Yunanistan, Makedonya, Bosna, Azerbaycan, İran, Kazakistan, Kosova vb. tiyatroları da yer aldı.
Boçukov, özellikle Ezop oyununu izlemek üzere İstanbul’dan, Naim Süleymanoğlu’nun hayatı hakkında bir film hazırlayan prodüksiyonun Konya’ya geldiğini belirtti. Kırcalili aktörlerin fotoğrafları çekilip şimdiden bir çoğuna filmde rol verilmiştir. Merkez Müdürü, “Aktörlerimizin isimleri Haziran ayının başlarında rol paylaşımının tamamlandığında ve çekimlerin başladığında açıklanacak” diye ilave etti.
Kırcali Tiyatro ve Müzik Merkezi ekibinin uluslararası tiyatro festivaline katılımını başarıyla tamamladığını belirten Boçukov, “Bir sonraki katılım için davetiyenin yanı sıra, Konya tiyatrosu meslektaşlarımız ile işbirliği teklifleri aldık” diye açıkladı.
İki tiyatro ekibinin karşılıklı ziyaret ve seminerleri planlanıyor.
Gılıb Boçukov daha, “Konya’daki uluslararası festivale katılımımıza destekte bulunan Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis’e teşekkürlerimizi sunmak istiyorum” diye ilave etti.
Olaybg.com