Ana Sayfa Yaşam Kırcalili ve Edirneli çocuklar bir “köprü” kuruyor

Kırcalili ve Edirneli çocuklar bir “köprü” kuruyor

829
Paylaş

Kırcalili ve Edirneli çocuklar aralarında bir “köprü” kuruyor. Dostluklarının sahası ise Kırcali tiyatrosu yanı olacak. Cuma günü saat 17’de Bir Köprü de Biz Olalım başlığı altında sergi düzenlenecek. Proje üçüncü kez düzenleniyor olup Kırcalili ve Edirneli çocukların sergileri ile buradaki yetenekleri bir araya getiriyor.
Etkinlikler iki belediyenin himayesi altında gerçekleştiriliyor. Bu yıl projede ilk defa Yunanistan’ın Komotini (Gümülcine) şehrindeki Müzik Okulu öğrencileri de yer alıyor. Bu yıl üçüncü kez olmak üzere Kırcali Çocuk Merkezi Resim Okulu ve Fotoğraf Kulübü ile Edirne’nin Hasn Riza Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri her iki şehirde de sergi düzenliyor. Bu yılki sergi önce 23 Nisan’da Edirne’nin merkez caddesinde sergilendi, 18 Mayıs’ta ise Kırcali sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Kırcalili ve Edirneli genç ressam ve fotoğrafçılar sergide sılanın renk ve folklörünüö etnik gruplar arasındaki hoşgörüyü ve Kırcali’den eşsiz manzaralar sunmaktadır. 19 Mayıs’ta Edirne ve Komotini öğrencileri Kırcali Çocuk Merkezi faaliyetleri ile tanışacak ve ebru ile batik resim tekniklerinin sunumuna katılacak. Sonrasında Trakların kutsal tapınağı bulunan Tatul’u ziyaret edecekler.

olaybg.com