Ana Sayfa Siyaset Kırcali’nin eski HÖH başkanı Seyfi Necib – kamu denetçisi favorisi!?

Kırcali’nin eski HÖH başkanı Seyfi Necib – kamu denetçisi favorisi!?

781
Paylaş

Belediye Meclisinin HÖH üyelerinin görüşüne göre, yıllar boyunca Kırcali Belediye Meclisinin başkanı olan Seyfi Necib’in kamu denetçisi görevine atanması yönündedir.
Necib, 1996’dan 2011’e kadar Kırcali’nin Belediye Meclisine başkanlık etmişti. 61 yaşındaki Seyfi Necib Perperek köyünde doğmuştur.
Kırcali Belediye Meclisi yıl sonuna kadar yeni bir kamu denetçisi seçmek zorunda. Kamu Denetçisi Rasim Musa’nın görev süresi Aralık ayında sona eriyor, ancak büyük olasılıkla HÖH grubu diğer siyasi gruplardan destek alabilmek için bu pozisyona getirilecek bir isim bulamadığından Musa birkaç ay daha maaş almaya devam edecek. Kırcali’nin eski belediye başkanı birçok pazarlıktan sonra Aralık 2014’te kamu denetçisi olarak seçilmişti.
Adayların kamu denetçisi olarak göreve atanabilmesi için meclis üyeleri oylarının üçte ikisini alması gerek. Rasim Musa dört kez oylamadan sonra 29 oy ile seçilmiş ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) ile BSP (Bulgar Sosyalist Partisi) meclis üyeleri tarafından desteklenmişti.
Şimdilik, GERB’nin bir kamu denetçisi adayı göstereceği açıktır.
Kırcali Belediye Meclisi’nin kısa bir zaman önce Rasim Musa’nın maaşını artırmayı reddettiğini hatırlıyoruz. Musa’nın aylık maaşı 1200 levdir, ancak istenen maaş değişikliği yapılsaydı deneyim ücreti ile birlikte 2000 levden fazla maaş alıyor olacaktı.
Kamu denetçisi, maaş, temsilcilik, ofis ve sekreter giderleri için yılda 70.000 lev bütçeye sahiptir.
Olaybg.com