Ana Sayfa Gündem Kontrol noktalarındaki polis memurları için ekstra 650 BGN

Kontrol noktalarındaki polis memurları için ekstra 650 BGN

754
Paylaş

Devlet, il şehirlerinin kontrol noktalarında çalışan polis memurlara ek ödemeler için 10 000 000 BGN’den fazla tahsis edecek. Olağanüstü halin sonuna kadar, yaklaşık 15.200 kolluk kuvvetleri aylık 650 BGN daha alacak. Bu haberi bugün gerçekleştirilen brifing esnasında Başbakan Boyko Borisov tarafından açıklandı. Başbakan polis memurlarının çalışmalarına övgüde bulundu ve kendilerinin iş yükü ve gerginliği çok yüksek olduğunu açıkladı.
Borisov, ülkede koronavirüs ile enfekte olan sayısında bir artış olmazsa, parklarda ve bahçelerde yürüyüş yasağının kaldırılacağını belirtti. Bununla birlikte, insan gruplarının oluşmasından kaçınmak için banklara oturmaya, alkol içmeye izin verilmeyecektir. Kuralları uygulama kontrolü polise, parklarda ve dağlardaki kontrol ise gönüllülere verilecek.
Borisov, “Büyük insan grupları hastalanmaya başladı. İnsanların bir araya geldiği bu yolculuğun sonuçları önleyemedik, çünkü polis vatandaşlar üzerinde kovuşturma yapamaz ve sert önlemler uygulayamaz. Şu anda toplumlar, dünya, hepimiz koronavirüs hastasıyız. Her hastaya ilacın olduğunu, en yakında iyileşeceğini söylemek istiyorsunuz. Birçok meslektaşım bu yolu tuttu, ancak bu benim için gerçekleri yansıtmıyor”diye belirtti.
Borisov daha, “Doktorları kolayca alkışlıyoruz. Evde kalmaktan bunladık demek, doktorlar ise karantina koşullarında çalışıyorlar ve haftalarca eve gidemiyorlar, eve gittiklerinde ise kendilerini karantinaya alıyorlar. Bu onlara iyi geliyor da, diğerleri sıkılmış durumda” diye ilave etti.
Olaybg.com