Ana Sayfa Siyaset “Konut Gate”! Tsetska Tsaçeva istifa etti, ardından Vanya Koleva da

“Konut Gate”! Tsetska Tsaçeva istifa etti, ardından Vanya Koleva da

746
Paylaş

Hükümetin basın merkezi tarafından, Başbakan Boyko Borisov, Adalet Bakanı Tsetska Tsaçeva’nın istifasını kabul ettiğini bildirildi.
Borisov ve Tsaçeva, isminin karıştığı mülk satın alma olayını konuştu. Başbakan önünde Bakan Tsaçeva istifa kararını ve kamuoyunda oluşan gerilimin hükümetin üzerine yansımasını istemediğini beyan etti.
Tsaçeva hükümeti terk etme kararının daha Cuma günü aldığını betirtti. Adalet Bakanı, “Biliyorsunuz ki dün, mülküm üzerinde denetimler yapılması için yetkili makamları bizzat kendim aradım. Bu, işlenen suçlarla ilgili hiçbir kaygım olmadığı anlamına geliyor, çünkü satıcıyla ilişkim yok, mevkimi kötüye kullanmam da söz konusu olamaz. Daha dün, Başbakanı bilgilendirdikten sonra istifaya hazır olduğumu belirttim. Kendisini Brüksel’den dönmesini beklemek doğru olacaktı” diye belirtiyor.
Bu arada, Başbakanlık basın merkezinin verdiği bilgiye göre, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Vanya Koleva istifa etmiştir. Koleva, Bulgaristan’ın Başbakanı Boyko Borisov’un isteği üzerine görevinden ayrıldı.
Koleva’nın ismi de yüksek mevkilerdeki kimselere ucuz konut skandalına karıştığını hatırlatıyoruz – başketteki prestijli semtlerden olan İztok’un Latinka sokağında piyasa değerinden daha ucuz fiyata satın alınan bir konutu olduğu bilgisi medyalarda yayınlandı.
Olaybg.com