Ana Sayfa Gündem Koronavirüs vaka sayısı 1024 oldu, Rodoplar’da bir kişi yaşamını yitirdi!

Koronavirüs vaka sayısı 1024 oldu, Rodoplar’da bir kişi yaşamını yitirdi!

644
Paylaş

Sağlık Bakanlığının verdiği bilgiye göre, ülkemizde COVID-19 ile teşhis edilen hasta sayısı 1024 oldu. Bugün 3’ü Sofya’da, 2’si Plovdiv’de, 2’si Küstendil’de, 1’i Pazarcik’te ve 1’i Pernik’te olmak üzere 9 yeni vaka daha kanıtlanmıştır.
Rodoplar’da tespit edilen yeni bir vaka yok, ancak Smolyan hastanesinde 53 yaşındaki bir erkek yaşamını yitirdi. Erkeğin solunun sistemi hastalığı da varmış. Bu hasta ile bölgemizde koronavirüs ile teşhis edilen ve yaşamını yitiren hasta sayısı üç oluyor. Sağlık Müfettişliğinden yaşamını yitiren 53 yaşındaki erkeğin Çepelare’den olduğu bildiriliyor. Yıllardır solunum sistemi bozuklukları varmış. Son zamanlarda, Smolyan Hastanesinin Covid merkezinde yardım aradığı akut nefes darlığından şikayetçiymiş. Burada hastadan PSR testi için numune alınmış, sonra da radyografi için gönderildiği bölümde aniden yaşamını yitirmiştir.
Şu ana kadar hasta ile irtibatta olan 6 kişi tespit edilmiş, bazılarından test için örnek alınmıştır. Hepsi karantina altına alınmıştır. Soruşturma devam ediyor.
Olaybg.com