Ana Sayfa TOP Köy muhtarı: „Bu bir işgal eylemidir!“

Köy muhtarı: „Bu bir işgal eylemidir!“

262
Paylaş

Kirkovo (Kızılağaç) ilçesine bağlı Lozengradsi köylüleri, sulamak için köy hayvanların kullandığı su kaynağını Momçilgrad kasabasında oturan Karadjov isimli bir köylüleri tarafından kapatılmasına isyan etti.
Hayvanların başka kullanabileceği bir su kaynağı olmamasına rağmen, pınarın kapatılmasına, dolayısıyle suyun kesilmesine karşı çıkan Lozengradsi köyü  muhtarı ve beraberindeki halk, suyun kesilmesine karşı çıkarken, muhtar Todor Surov,  işgalden sonra suyu kesen Karadjov’ u evinde aradığını ancak kendisini bulamadığını söyledi. Muhtar Surov, “Nasıl bir davranış bu? Bu suyu keseceksen, önce muhtar olarak beni, sonra da bu halkı, yani burada yaşayan köylülerden izin alacaksın!” dedi.
Stefan isimli diğer bir köylü,“Ulan pınardan 500 metre ötede çeşme inşa edeceksin. Millet hayvanlarını sulayacak kaynak bulamayınca tedirgin olsun. Sonra git de 4-5 bin leva karşılığında yabancı kişilere sat suyu, daha önce yaptığın gibi! Karadjov sen normal değilsin!” diye konuştu.
Hangi köylüye mikrofon uzattıysak durumdan rahatsız olduklarını, hayvanların susuz kalmalarından korktuklarını dile getirdiler.
Köylüler bu işgale izin verilmemesini istediler.

olaybg.com