Ana Sayfa Gündem Kurbanlarını Kırcali’deki Yeni Köprü üzerinde darp eden ve serbest bırakılan “seri tecavüzcünün”...

Kurbanlarını Kırcali’deki Yeni Köprü üzerinde darp eden ve serbest bırakılan “seri tecavüzcünün” fotoğrafı ortaya çıktı

1086
Paylaş

Altında “Bu şahıs köprüdeki tecavüzcünün fotoğrafı. Serbest bırakılmış. Herkesin görmesi için fotoğrafını paylaşın” mesajı bulunan erkek fotoğrafı  Facebooktaki Kırcali gruplarında paylaşılıyor.
Fotoğrafı paylaşan ve uyarıyı yazan Kırcalili Nikola Stoev, geçen yıl Kırcali’deki Yeni Köprü bölgesinde tutuklanan şahsın fotoğraftaki şahıs olduğunu belirtiyor.
24rodopi.com’un  verdiği bilgiye göre, Kırcali’de kadınlara saldırılarda bulnduğu sanılam şüpheli serbest bırakıldı. 34 yaşındaki Ventsislav D. 8 ay hapisten sonra yine serbest bırakıldı. Bölge savcılığından  imza atma karşılığı adli kontrolle tahliye edildiği bildirildi. Soruşturmanın gecikme sebebi ise, olay ile ilgili büyük önem taşıyan DNA testlerinin hazırlanmasıdır. Yasalar gereğince, bir kişi yargılama öncesi işlemler sırasında 8 aydan fazla bir süre için gözaltında tutulamaz.
34 yaşındaki Ventsislav D., bir kadının tecavüz ve gasp suçlarının yanı sıra, ilçe merkezinde iki kadına tecavüz etme teşebbürü ve gasp suçlarından yargılanıyor.
Smolyan ilçesinden olan Ventsislav, geçen yıl 22 Şubat tarihinde gerçekleşen saldırıdan sonra tutuklanmıştı. Savcılığa göre, Ventsislav D. bir kadına Yeni Köprünün şehir merkezi tarafındaki kısmında saldırmış. Zanlı, Vızrojdentsi mahallesinde evine giderken 26 yaşındaki bir bayana saldırmış. İlk başta zanlı ile kadın yolda geçişmişler, ancak zanlı geri dönüp maduru yakalamış. Kadını çekiştiren zanlı, sırt çantasını almaya çalışmış, daha sonra da yere itmiş. Darp edilen kadın bağırarak yardım istemiş, yakınlarda bulunan bir kişi de yardımına koşmuş, zanlı ise Kırcali merkezine doğru kaçmış. Burada ise bir polis ekibi tarafından yakalanmış.
Soruşturma ekipleri önünde 34 yaşındaki seri gasp ve tecavüz şüphelisi: “Tecavüz etmedim. Sadece tanışmak istedim” diye kendini savunmuş.
Ventsislav D. bir yıldır Kırcali’de oturuyor. Bundan önce Sofya ve ülkenin başka şehirlerinde çalışmış. Kırcali’de odun kesme işlerini yapıyormuş.
Yeni Köprü bölgesinde kadınlar üzerine birçok saldırı gerçekleşti. Kırcali’de gece vakti seri tecavüzcü dolaştığı söylentileri var.

Olaybg.com