Ana Sayfa Yaşam Lahey ve Fotinovo’dan öfkeli vatandaşlar: Mercedes sürücüsü suçsuzdur!

Lahey ve Fotinovo’dan öfkeli vatandaşlar: Mercedes sürücüsü suçsuzdur!

1357
Paylaş

Hollanda’da kayıtlı bulunan araç şöförünün arkadaşları: „Golf sürücüsü görüş mesafesi olmadan manevra yapmış, hem de sarhoşmuş“

Vırben köyünden bir sürücü tarafından kullanılan Volkswagen’e ölümcül bir şekilde çarpan Mercedes sürcüsünün Lahey ve Fotinovo’daki arkadaşları 24rodopi.com’a olayla ilgili şunları yazıyor: “Mercedes sürücüsünün ölümcül kazadan sorumlu olduğu suçlaması ağır değil mi? Golf’ün Mercedes önüne birden çıktığına ve kazanın kaçınılmaz olduğuna dair tanıklar var. Aynı zamanda Golf sürücüsünün kazadan kısa bir süre önce içki içip bardan çıktığını görenler var. Görüş mesafesi olmadan Golf sürücüsü, Mercedes’in ilerlediği ve önceliği olduğu şeride girmiştir. Daha önce yayınladığınız haberi çekin veya düzeltin. Aksi halde size dava açacağız.”
Korkunç kazada, Teklas fabrikasına işe giden 52 yaşındaki Fotinovolu bayan yaşamını yitirdi, bir çocuğun ise bacağı kırıldı.
Kazanın dün, 13.30’da, Gluhar köyü ve Teklas fabrikaları arasında, Kırcaali ve Momçilgrad ana yolda meydana geldiğini hatırlıyoruz.
Bölge sakinleri bu kavşağı ezelden beri “faciyaların kavşağı” olarak adlandırıyordu, bu kaza sonrası ise kavşak artık “katil kavşak” olarak biliniyor.
Kaza, 39 yaşındaki sürücü tarafından kullanılan Kırcali plakalı Volkswagen ile 31 yaşındaki sürücü tarafından kullanılan Hollanda plakalı Mercedes arasında meydana geldi. Polis ekipleri trafiği karşı yöne yönlendirirken, Kırcalili itfaiyeciler yaşamını yitiren kadını çıkarmak için hurdaya dönen aracı kesmek zorunda kaldılar. Olayla ilgili mahkeme öncesi soruşturma başlatıldı. Emniyet, Volkswagen sürücüsünün alkollü olduğu iddiasını henüz doğrulamadı. Gurbetçinin arkadaşları daha, 60-70 km hız sınırlaması olan bu bölgede, Mercedes sürücüsünün bu hız sınırını aşmadığını iddia ediyorlar.
Mercedes sürücüsünün, kazada ölen 52 yaşındaki kadının kuzeni olduğunu hatırlıyoruz. İkisi de Fotinovoludur, hatta evleri yanyanadır.

olaybg.com