Ana Sayfa Gündem Lütvi Mestan’ın da yer aldığı kazanın soruşturma süresi uzatıldı

Lütvi Mestan’ın da yer aldığı kazanın soruşturma süresi uzatıldı

348
Paylaş

DOST Başkanı Lütvi Mestan’ın da yer aldığı Zagorsko köyü yakınlarındaki kazanın soruşturma süresi iki ay ile uzatıldı. Bu aşamada, yalnızca Mestan’a suçlama yöneltilmiştir, teknik bilirkişi raporları da henüz hazır değil.
Bölge Savcılığından, uzatma sebebi olarak bilirkişilerin henüz oto-teknik raporunun hazır olmaması gösterildi.
Kazanın 14 Nisan’da Kırcali-Makas yolunda gerçekleştiğini hatırlıyoruz. Kazada Lütvi Mestan’ın ve Kirkovolu bir ailenin aracı çarpıştı ve 6 aylık bir bebek öldü. Çeşitli yaralanmaları olan anne, baba ve diğer çocukları hastaneye yerleştirildi. Politikacı ihmal sonucu ölüme neden olma nedeniyle 24 saatliğine gözaltına alındı. 10.000 BGN değerindeki kefalet karşılığında serbest bırakıldı.
Olay ile ilgili iki haftalık sessizliğin ardından Mestan basına yaptığı açıklamada, „Başkasının günahını üzerime almayacağım“ diye açıklama yaptı. Ona göre, kazanın suçlusu diğer aracın sürücüsü, yani ölen bebeğin babasıdır. Politikacı, Dur işaretinde durduğunu, sonra hareket ettiğini ve ardından sol şeritte hareket eden ve Mestan’ın sürdüğü aracın sağ tarafına çarpan ailenin arabası tarafından çarpıldığını belirtti.
Ancak ailenin avukatına göre, politikacı karşı yönden araç gelip gelmediğine emin olmadan hareket etmiştir.
Avukat Nikolay Dimitrov, “İşaretin görünürlüğü yaklaşık 150-170 metredir ve karşıdan gelen aracın görülmemesi mümkün değildir” diye belirtti. Ona göre, müvekkilinin aracı saatte yaklaşık 90 km hız ile hareket ediyormuş. Avukat, iddia makamının ailenin geri kalanının yaralanmasından dolayı Lütvi Mestan aleyhinde daha ağır bir idianame hazırlamasını beklediğini söyledi.


Olaybg.com