Ana Sayfa Gündem Mahkeme talebini kabul etti! Sotir Tsatsarov alkollü araç kullanan şoför hakkında yeni...

Mahkeme talebini kabul etti! Sotir Tsatsarov alkollü araç kullanan şoför hakkında yeni bir dava istedi, soyadını şaşırmışlar!

985
Paylaş

Alkollü araç kullanan Kırcalili şoför bir buçuk yıllığına hapse girmesi gerekiyordu, ancak mahkeme kararı sonrasında “yanlış” kişinin hüküm giyidiği ortaya çıkmış. Başsavcı Sotir Tsatsarov, usul ihlalini düzeltmek için yeni bir dava talebinde bulundu.
24rodopi.com’un verdiği bilgiye göre, bu ilginç durum Plovdiv Temyiz Mahkemesine kadar ulaşmıştır. Yargıçlar temyiz talebini kabul ettiler ve davayı Kırcali Bölge Savcılığına mahkeme öncesi aşamasına gerç çevirdi. Alınan örnekten 1.90 promil alkol çıkmıştı.
Kırcaali Bölge Mahkemesi, E.V.S.’yi alkollü araç kullanmaktan suçlu bulmuştu. Kırcalili sürücü 8 ay hapis cezasına çarptırılmıştı, ancak daha önce işlediği suçlardan dolayı bu ceza bir buçuk yıl hapse çıkartılmıştı.
Ancak, Başsavcı, usul ihlalinden dolayı davayı devam ettirmesi yönünde bir talepte bulundu. Buradaki ihlal E.V.B. yerine E.V.S. hüküm giymiş olmasıdır.
Ancak bu iki isim de aynı vatandaşlı numarasına sahip aynı kişiye aittir.
Kırcali mahkemesinin bir önceki oturumunda E.B.’nin kayıplara karıştığı belli oldu. E.B. Kırcali’deki adresinde aranmış, ancak buradaki “daire boş olduğu böyle bir şahsın o adreste yaşamadığı” ortaya çıkmış. Bunun yanı sıra, E.B.’nin akrabası mahkeme ve savcılık önünde, onun Almanya’da olduğunu söylemiştir. Bu durum İçişleri Bakanlığınca yapılan araştırma ile de kanıtlanmakta – alkollü araç kullandığı günden bir gün sonra ülkeyi terk etmiştir, geri döndüğü bilgileri de bulunmamaktadır. Kırcaali Belediyesi verilerinden, bu şahsın yurt dışında açılan seçim sandıklarında kaydının bulunduğunu, ancak son seçimlerde oy kullanmadığı ortaya çıkıyor.

olaybg.com