Ana Sayfa Gözlemci Makas kapatıldı ve iki kat daha az kaza, kurban ve yaralanan kaydedildi!

Makas kapatıldı ve iki kat daha az kaza, kurban ve yaralanan kaydedildi!

810
Paylaş

2020 yazında kazalarda önemli düşüş

Kapatılan sınır kapısı Makas, yüz binlerce turistin tatil programını değiştirdi, kuzey Yunanistan’daki ticarete güçlü bir darbe indirdi, ancak Kırcali bölgesindeki trafik kazalarını da önemli ölçüde azalttı. 2020 yazının istatistikleri bölgemizde kazaların yarı yarıya azaldığını, trafik kazalarında yaşamını yitirenlerin veya yaralananların sayısı yarıya düştüğünü gösteriyor.
İçişleri Bakanlığı Bölge Müdürlüğü’nün bildirdiğine göre, bölgede 1 Haziran-31 Ağustos döneminde 30’u ağır olmak üzere 73 trafik kazası kaydedildi. Trafik kazalarında 2 kişi hayatını kaybetti, kazalarda 39 kişi yaralandı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde Makas sınır kapısı otoyolunda rekor sonrası rekor rapor edilmişti. Bu yıla kıyasla geçtiğimiz yıl ağır kazaların sayısı 27, üç ölü ve 36 yaralı ile daha fazla.
Polis, bu yılın haziran-ağustos döneminde trafik kazalarında yaşamını yitiren çocuk olmadığını bildirdi. 17 yaşına kadar olan yaş grubunda 10 yaralı olmak üzere 8 ağır trafik kazası kaydedildi . Bunlardan 4’ü yaya, 3’ü motorlu araçlarda yolcu ve 3’ü şoför olarak yaralandı. Çocuklarla meydana gelen kazalar için en riskli saat aralıkları saat 10-12, 15-16 ve 19-20 arasıdır. Çoğu trafik kazaları düz bölümlerde, kavşaklar alanında ve geri sürüş esnasında meydana geliyor.
Olaybg.com