Ana Sayfa Sağlık Makas yakınlarında meydana gelen kazalar için ileri teknolojili ambulanslar

Makas yakınlarında meydana gelen kazalar için ileri teknolojili ambulanslar

298
Paylaş

Makas yolunda meydana gelen kazalarda gelişmiş teşhis ve tedavi teknolojili mobil üniteler görev başında ve yardımcı olacak. Ambulanslar „Yunanistan – Bulgaristan Sınır Ötesi Bölgesinde İnovasyonu Teşvik Eden Acil / Günlük Tıbbi Yardım Alma“ projesinin bir parçası.
Proje dahilinde Kırcali’deki Acil Merkezi, en son teknolojiyle donatılmış iki mobil ünite alacak. Bu mobil birimler Makas-Nimfea sınır kapısındaki trafiğe ek olarak, acil durum çağrıları için bölgedeki nüfusa hizmet etmek için de kullanılacak.
Bu bilgiler, Acil Servis Müdürü Dr. Atanas Mitkov tarafından verildi. Mitkov, ilk özel ambulansın Kırcali’deki acil sağlık personeli tarafından kullanılabileceğini vurguladı. Ambulans elektrikli aspiratör, acil sağlık hizmetleri ve hastanelerde profesyonel kullanım için acil durum ve nakliye vantilatörü, hastanın gözlem ve defibrilasyonu için teletıp işlevi olan taşıma sistemi, göğüs elektromekanik sistemi vb. ile donatılacak. İkinci mobil teşhis ünitesi 4X4 ile çalışacak. Bu ünite Kirkovo Acil Servisine verilecek.
Olaybg.com