Ana Sayfa TOP Mavi Bölgede saatine 1 lev, araçlar en fazla 180 dakika park halinde...

Mavi Bölgede saatine 1 lev, araçlar en fazla 180 dakika park halinde kalabilecek!

974
Paylaş
DCIM100MEDIADJI_0020.JPG

Şehrimizde saatlik araç park etme projesi, Kırcali merkezi otopark alanlarında /diğer adıyla Mavi Bölge/ saatine bir lev ücret ödenilmesini, aynı zamanda aracın bu otoparklarda kalma süresi en fazla 3 saat oolmasını öngörüyor. Proje, Yol Güvenliği İl Komisyonu oturumunda belediye temsilcileri tarafından ortaya konuldu.
Ulaştırma ve Trafik Güvenliği Teşkilatı Yönetmeliğinde yapılan değişikliklerle, Bulair sokağı, Republikanska sokağı, George Washington sokağı, Makedonya sokağı, Kliment Ohridski sokağı, Belasitsa sokağı, Bılgariya bulvarı, Trakya bulvarı, San Stefano sokağı bölgesinde bulunan Kırcali merkezinde saatlik ücretli otopark (Mavi Bölge) uygulaması düzenlenmiştir.
Yönetmeliğin 1. Ekinde, Pazartesi-Cuma günleri saat 08.00 – 18.00 arası ve Cumartesi saat 08.00 – 13.00 arasında Kırcali merkezindeki 31 sokak ve bulvar üzerinde saatlik ücretli otoparkın sağlanmasını öngörmektedir. Otopark ücreti, KDV de dahil olmak üzere, saatine bir lev olacak. Mavi bölgelerde aracımızı ancak üç saatliğine park edebileceğiz.

olaybg.com