Ana Sayfa TOP Mehmed: Hapishane beni yeniden eğitemeyecek, aklımda sadece kahve, sigara ve uyuşturucu var!

Mehmed: Hapishane beni yeniden eğitemeyecek, aklımda sadece kahve, sigara ve uyuşturucu var!

776
Paylaş

24rodopi.com muhabirinin verdiği bilgiye göre, Momçilgradlı Damla’yı katleden Mehmed Hasan’ın en son sözleri, “Hapisane beni yeniden eğitemeyecek. Aklımda sadece kahve, sigara ve uyuşturucu var. Daha az hapis cezası istiyorum” olmuştur. 26 yaşındaki katil Filibe Temyiz Mahkemesinden daha hafif bir ceza istedi. Avukatları 21 yıl hapis cezası talep ediyor. Temyiz talebinde ise iddia makamı katil için 29 yıl hapis istedi.
Savcının, “Bu adam yaptıklarından bir kez olsun pişmanlık duymadı. Öldürmüş ve hırsızlık süsü vermiştir” sözlerinden sonra Plovdiv Temyiz Mahkemesinde bakılan davanın duruşmasında Momçilgradlı Damla’nın katili neredeyse yere düşerek baygınlık geçirdi. Mehmed sinir krizi geçirdi, yargıç 30 dakika boyunca sanığı değerlendirmek için bir sağlık ekibini mahkeme salonuna alarak duruşmaya ara verdi.
Savunmasında Mehmed, annesinin sağlık durumu iyi olmadığını, annesi onu her gün aradığını belirtti. Tarafları dinledikten sonra, Temyiz Mahkemesi, yasalarca belirlenen iki aylık süre içinde davaya ilişkin karar almak üzere çekildi.
Olaybg.com