Ana Sayfa Gündem Meral Akşener, Momçilgrad’daki Naim Süleymanoğlu anıtının açılışına geliyor, Türkan bebeğin mezarını da...

Meral Akşener, Momçilgrad’daki Naim Süleymanoğlu anıtının açılışına geliyor, Türkan bebeğin mezarını da ziyaret edecek

647
Paylaş
DCIM100MEDIADJI_0797.JPG

İYİ partinin lideri ve eski içişleri bakanı Meral Akşener’in 25 Temmuz’da Momçilgrad’ı (Mestanlı’yı) ziyaret etmesi bekleniyor. Kendisiyle birlikte başka milletvekilleri de gelecek.
Meral Akşener, parti üyelerinin önünde Momçilgrad vatandaşlarının davetini kabul ettiğini ve Ptiçar köyünde doğan efsane Naim Süleymanoğlu’nu anıtının açılış törenine katılacağını açıklamıştır.
24 Temmuz’da Akşener, Komotini’nin (Gümülcine’nin) rahmetli milletvekillerinden Dr. Ahmed Sadıkk’ın mezarını ziyaret edecek, daha sonra Makas sınır kapısından Bulgaristan’a geçecek. Ziyareti sırasında, Akşener’in Sözde Soya Dönüş Sürecinde öldürülen Türkan Bebeğin mezarını da ziyaret etmesi bekleniliyor.
Daha önce de belirtildiği bigi, Haziran ayı sonunda Momçilgrad’ın (Mestanlı’nın) onursal vatandaşı ve halterde dünya ve olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun heykeli dikilecek. Heykelin açılışı “Mestanlı Kalbimizde” onuncu uluslararası Mestanlılar buluşması esnasında gerçekleştirilevek. Anıt, Naim Süleymanoğlu’nun adını taşıyan spor tesisi önüne yerleştirilecek. Betonarme döşemesi ise şimdiden hazır. Haltercinin heykeli de hazır durumda. Heykel alaşım metalden yapılmış olup 2.20 metre uzunluktadır. Anıtın döşemesiyle birlikte toplam yüksekliği yaklaşık 3 metre olacak.
Olaybg.com