Ana Sayfa Gündem “Mestan” davasında soruşturma süresi iki ay daha uzatıldı

“Mestan” davasında soruşturma süresi iki ay daha uzatıldı

123
Paylaş

6 aylık bir bebeğin yaşamını yitirdiği Zagorsko köyü yakınlarında meydana gelen kazayla ilgili soruşturma süresi beklenişdiği üzere tekrar uzatıldı. Savcılık, kapsamlı bir oto-teknik raporunun hazırlanması için iki ay daha gerektiğini açıkladı.
Kaza, 14 Nisan 2019’da Zagorasko köyü kavşağında Lütvi Mestan’ın uluslararası karayolu olan Kırcali-Makas-Gümülcine yolu trafiğine aracıyla katılmaya çalıştığı esnada gerçekleşti. Mestan Slınçogled köyünden Momçilgrad’a (Mestanlı’ya) gidiyormuş. Sonrasında Kırcaki’den Makas Sınır Kapısı yönünde hareket halindeki BMW aracı ile çarpışma meydana gelmişti. Ağır kazada BMW ana yoldan çıkıp 100 metre şarampole yuvarlandı. Kazada ailesiyle Kirkovo’ya giden altı aylık Ecrin bebek yaşamını yitirdi. Kazada bebeğin 9 yaşındaki kardeşi ve anne babası yaralandı. Olaydan Mestan sadece burkulmuş bilek ile kurtuldu.
Soruşturma başlarında Mestan davanın tek sanığıydı. Ancak Savcılık, diğer araçta bulunan babayı da mahkeme huzuruna çıkartacak. Hüseyin Ahmed aleyhindeki suçlama ise çocuğun ölümüne sebebiyet vermektir. Babaya yönelik 2000 lev kefalet karşılığında serbest bırakılma önlemi kararı alınmıştı. Ancak mahkeme huzurunda temyiz edildikten sonra bu kefalet 1000 leve indirildi.
Olaybg.com